Czy weganie mogą pić wino?

Na etykietach coraz częściej symbol "V". Czy taki produkt jest bezpieczny dla wegan?

Reklama

Dziś na świecie żyje wielu wegan oraz wegetarian. Ludzie o takich nawykach żywieniowych w swoim życiu przede wszystkim chcą cenić zwierzęta, dbać o ich dobro. Pojawiające się jednak obecnie na rynku produkty oznaczone jako wegańskie, nie zawsze takie są. W niektórych z nich można znaleźć składniki pochodzenia zwierzęcego.

Przykładem takiego produktu, może być wino, które uważa się za typowo roślinne, wytwarzane z winogron. Jednak w procesie jego produkcji, czasem również wykorzystuje się składniki pochodzenia zwierzęcego. Gdy dokonuje się klaryfikacji czy też filtracji, czasem używa się chociażby żelatyny, chityny czy też białka z jaj kurzych.

Oczywiście w ostatecznym rozrachunku takie wino nie ma w sobie nic pochodzenia zwierzęcego, ale sam proces i korzystanie z takich składników, dla wegan jest niedopuszczalny. Jednak na rynku można znaleźć wiele win, idealnych składem dla osób o takich nawykach żywieniowych. Oznacza się takie trunki przy pomocy symbolu "V". Takim oznaczaniem zajmuje się Fundacja Viva. Daje ona takie oznaczenie każdemu produktowi, który nie był testowany na zwierzętach, nie zawiera nic pochodzenia zwierzęcego oraz oleju palmowego.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama