Czy 1 października wypada niedziela handlowa? Czy będzie zakaz sprzedaży?

Planujesz w najbliższy weekend wybrać się do galerii, żeby uzupełnić garderobę jesiennymi ubraniami? A może chcesz zrobić duże zakupy spożywcze na cały tydzień? Wszystkie sklepy na pewno będą otwarte w sobotę, ale czy również w pierwszą niedzielę nowego miesiąca? Sprawdź, czy 1 października ma obowiązywać zakaz handlu na terenie całego kraju.

Galeria handlowa
Czy 1 października wypada niedziela handlowa? Fot. Adobe Stock.
Reklama

Niedziela handlowa 1 października? Dowiedz się, gdzie zrobisz zakupy

Od kilku tygodni z niecierpliwością wyczekujemy niedzieli handlowej, podczas której będzie można na spokojnie wybrać się do ulubionych sklepów na zakupy. Obecnie konsumenci mają spore potrzeby zakupowe, ponieważ brakuje im przede wszystkim nowych ubrań i butów na jesień, ale również narzędzi i akcesoriów niezbędnych do zrobienia porządków w ogrodzie lub na działce. Czy sieciówki odzieżowe, markety budowlane i wiele innych placówek handlowych otworzą się 1 października?

Niestety, wszelkie plany zakupowe trzeba będzie przełożyć na sobotę lub inny termin, ponieważ 1 października wypada niedziela niehandlowa. W tym dniu niemal wszystkie sklepy będą zamknięte, na pewno nie otworzą się sieciówki odzieżowe, markety budowlane, dyskonty, supermarkety i wiele innych sklepów.

1 października mają funkcjonować tylko nieliczne placówki handlowe, w których zrobimy małe zakupy spożywcze - to dobra wiadomość dla zapominalskich, którym zabraknie np. kilku podstawowych artykułów spożywczych. W niedzielę niehandlową otworzą się niektóre prywatne sklepiki osiedlowe oraz placówki franczyzowe sieci tj. Żabka czy Carrefour Express.

Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa?

Do końca tego roku została jeszcze tylko i wyłącznie jedna niedziela handlowa, która nie została zaplanowana ani w październiku, ani w listopadzie. Wypada dopiero 17 grudnia na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Oznacza to, że przez całą jesień nie zyskamy nawet jednego dodatkowego dnia na zrobienie zakupów w ulubionych dyskontach, supermarketach czy sieciówkach odzieżowych.

Niedziele handlowe w 2023 roku - terminy:

  • 17 grudnia.

Jeżeli okaże się, że w niedzielę brakuje ci kilku podstawowych artykułów spożywczych lub po prostu chcesz chcesz kupić sobie jakieś danie gotowe lub zjeść przekąskę, to warto odwiedzić najbliższy sklep Żabka. W nowej gazetce promocyjnej tej sieci nie brakuje korzystnych akcji zniżkowych, sprawdź poniżej, na czym zaoszczędzisz.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama