Co zrobić z nietrafionym prezentem? Allegro rozwiązuje problem!

Allegro nietrafiony prezent to specjalna strefa popularnego serwisu sprzedażowego z dużym natężeniem oblegana o tej porze roku. Platforma tradycyjnie ułatwia pozbycie się drobiazgów, które niekoniecznie przypadły do gustu obdarowanym, lub zwyczajnie okazały się dublem. W jaki sposób ją wykorzystać i gdzie jeszcze można wystawić niechciane przedmioty?

Jak sprzedać nietrafiony prezent na Allegro?
Allegro nietrafiony prezent.
Reklama

Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Prezenty świąteczne mają to do siebie, że kupowane w zabieganiu, pośpiechu czy bez konsultacji z obdarowanym czasem mogą okazać się kompletnie nietrafione. Problem pojawia się m.in. wtedy gdy artykuły się zdublują, ktoś otrzymuje rzecz, którą dawno już posiada lub, która kompletnie niewpasowującą się w jego aktualne zainteresowania czy potrzeby. W takiej sytuacji zastanawiamy się, jak w szybki i łatwy sposób pozbyć się niechcianych przedmiotów i wymienić na coś, co wywoła większą radość na twarzy. W czasach, gdy szczególnie popularne są zakupy online, w tym platformy typu OLX czy Allegro, większość konsumentów, to właśnie o nich myśli w pierwszej kolejności. Okazuje się, że te świetnie przygotowują się na poświąteczne zwroty i reklamacje.

Allegro nietrafiony prezent – jak to działa?

Sprzedaj nietrafiony prezent to nawa akcji, którą Allegro organizuje już kolejny raz, w serwisie tworzona jest specjalna strefa, w której sprzedawać można znalezione pod choinką, niechciane artykułu. W tym samym miejscu pojawiają się osoby chcące kupić taniej dobre, nowe i sprawdzone sprzęty elektroniczne, ubrania czy gadżety. Jak wiadomo, to świetna gratka, by zaopatrzyć się w coś, niby z drugiej ręki, jednak praktycznie nowego. W okresie poświątecznym to bardzo popularna praktyka.

Strefa Allegro nietrafiony prezent działa w następujący sposób. Każdy klient może zamieniać podarunki na pieniądze i specjalne monety – do 20 monet za wystawione przedmioty, a to pozwala obniżyć kolejne zakupy na platformie o 20 zł. Oferta ważna jest od 27 grudnia do 16 stycznia. W tym terminie wszystkie rzeczy znajdziemy na Allegro Lokalnie m.in. w takich kategoriach jak kolekcje i sztuka oraz kultura i rozrywka. Najbardziej popularnymi przedmiotami są iPhone, zegarek męski, monety i banknoty, bombki PRL, Xbox i Playstation.

Co trzeba zrobić?

  • Wejdź na stronę https://allegro.pl/lokalnie/nietrafiony-prezent
  • Kliknij pomarańczowe okienko „sprzedaj teraz” i zaloguj się do serwisu
  • Wystaw przedmiot w wybranej kategorii (za każdy przedmiot otrzymasz 5 monet)
  • Wgraj zdjęcia przedmiotu i dodaj opis i sposób sprzedaży
  • W kolejnych krokach wystarczy opublikować ogłoszenie i czekać na kupca

Co ważne, kupujący są chronieni na wypadek, jeśli wystawiony prezent nie byłby zgodny z opisem. W krytycznej sytuacji można ubiegać się odszkodowanie po wcześniejszym wypełnieniu wniosku online.
 

Nietrafione prezenty OLX – czy to konkurencyjna alternatywa?

Zastanawiacie się, czy istnieje podobna forma usługi na OLX. Konkurencyjny serwis sprzedażowy jest równie popularny i słynie właśnie z ogłoszeń lokalnych wystawianych przez osoby prywatne. Niestety nie zauważyliśmy na portalu specjalnie zorganizowanej zakładki poświęconej poświątecznym zwrotom, co nie oznacza, że wiele osób nie próbuje właśnie tam pozbyć się niechcianych przedmiotów. W okno wyszukiwarki wystarczy wpisać hasło „niechciany prezent”, by przekonać się, jak sporo użytkowników dodaje oferty, znajdziemy m.in. bransoletki, sprzęt elektroniczny, a także perfumy czy zabawki.

Wystawiając artykuły za pośrednictwem OLX, należy być szczególnie czujnym, zwłaszcza teraz. Zdarza się, że fałszywi kupcy próbują podsyłać na maila linki, w których rzekomo natychmiast odbierzemy swoje pieniądze za produkt. Niestety tak to nie działa, a tzw. "przesyłka OLX" umożliwia odbiór gotówki kupującemu zawsze dopiero wtedy, gdy ten dostanie potwierdzenie od klienta, że wszystko z rzeczą w porządku. Więcej na ten temat przeczytacie w innym artykule na Ding.pl

Oszuści grasują na OLX! W te linki nie klikaj i uważaj szczególnie teraz!

Interesują cię poświąteczne wyprzedaże? Teraz jest ich całe mnóstwo, zachęcamy do sprawdzania aktualnych gazetek promocyjnych!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama