• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Brak maseczki w sklepie? Nie zostaniesz obsłużony!

Od jakiegoś czasu trwały dyskusje na temat tego jak reagować na osoby bez maseczek w miejscach publicznych. Znana jest decyzja ministerstwa w tej sprawie.

Zasłonięte usta i nos albo brak zakupów

Z wielu artykułów w ostatnim czasie można było wywnioskować, że większość osób popiera wyciąganie konsekwencji za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania części twarzy. Koronawirus nadal panuje, a w niektórych województwach liczba zakażeń znacznie się zwiększa. Według ekspertów to nie czas na luzowanie obostrzeń. Powinniśmy pamiętać o panujących zasadach. W większości województw panują najłagodniejsze obostrzenia. Zasłanianie ust i nosa obowiązuje w sklepach, galeriach handlowych, komunikacji miejskiej i w większości przestrzeni publicznych w zamkniętych pomieszczeniach. Według najnowszego postanowienia ministra zdrowia klienci bez maseczek będą mogli nie być obsługiwani w sklepach.

Co się zmieni?

Od pracownika obiektu handlowego będzie zależało czy klient bez maseczki zostanie obsłużony czy też nie. Według obowiązującego przepisu prawa cywilnego sprzedawca ma możliwość odmowy dokonania sprzedaży. Jeżeli klient nie podporządkuje się nakazowi, może zostać wyproszony z obiektu handlowego. Do tej pory sprzedawca mógł jedynie zwrócić uwagę klientowi i liczyć na wyrozumiałość. Tym razem będzie miał prawo wyproszenia i odmówienia sprzedaży. Zasada ta obowiązywać będzie na podstawie art. 543 kodeksu cywilnego oraz uchwały Sądu Najwyższego z 31 lipca 1985 r. (sygn. III CZP 36/85)

Sprawdź gdzie tanio zrobisz zakupy!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Polomarket
  • Intermarche
  • Tesco
  • Rossmann
  • Maska
  • Maseczka ochronna
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Hity tygodnia w PolomarkeciePOLOmarket
23 - 29 września 2020
Gazetka POLOmarket
Super oferty w KauflandKaufland
17 - 23 września 2020
Gazetka Kaufland
Zdrowo i lokalnie w Carrefour!Carrefour
15 - 26 września 2020
Gazetka Carrefour
Jesienne promocje w Tesco!Tesco Centra Handlowe
17 - 23 września 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 września - 6 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Mega okazje w IntermarcheIntermarche Super
22 - 28 września 2020
Gazetka Intermarche Super
Mega promocje w Rossmannie!Rossmann
16 - 30 wrze 2020
Gazetka Rossmann
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Sekretny ogród w Black Red WhiteBlack Red White
10 wrze - 8 paź 2020
Gazetka Black Red White
Katalog promocji w Lidlu!Lidl
21 - 26 wrze 2020
Gazetka Lidl
Produkty greckie w Lidlu!Lidl
31 sie - 30 wrze 2020
Gazetka Lidl
Katalog sklepu online LidlLidl
7 wrze - 30 lis 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge