Biedronka wprowadza nowe zasady zwrotów. Co się zmieniło?

Czekają nas ogromne zmiany w Biedronce. Dotyczą one polityki zwrotów. Paradoksalnie może być to całkiem pozytywna informacja dla łowców promocji. 

regulamin Biedronki
zwroty w Biedronce Fot. Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Niebawem Biedronka zaprezentuje znaczące zmiany w swojej polityce zwrotów. Nowy regulamin wejdzie w życie 13 marca 2023 r. Na wstępie warto, że zwrot towaru i reklamacja to dwie odrębne sprawy. Reklamacja jest realizacją praw każdego nabywcy. Sklep jest odpowiedzialny za wszelkie problemy z produktem. Jeśli kupimy spleśniały, czy też uszkodzony produkt, należy nam się rekompensata. Zwrot towaru natomiast jest swego rodzaju gestem dobrej woli ze strony sklepu. Firmy nie są zobowiązane do takiej usługi. Co się zmieni w regulaminie zwrotów popularnej sieci? 

Zmiany w regulaminie zwrotów Biedronki 

Nowy regulamin zwrotów W Biedronce przyniesie klientom wiele zmian. Wiele z nich można zaliczyć na plus. Do tej pory mieliśmy tylko 14 dni na zwrócenie towaru. Zgodnie z nowymi zasadami, klienci będą mieli aż 30 dni od daty zakupu na dokonanie zwrotu. Jest też inna pozytywna zmiana. Do tej pory w Biedronce nie było możliwości zwrotu produktów objętych promocjami. Wraz z nowym regulaminem się to zmieni! Klienci będą mieli możliwość zwrócenia produktów zakupionych w ramach promocji. Warto zaznaczyć, że jeśli za zakupiony produkt otrzymamy voucher, po zwrocie zostanie on zdezaktywowany. Jest też jeszcze jeden haczyk. Nie możemy dokonać zwrotu towaru zakupionego wyłącznie voucherem. Dodatkowo należy pamiętać, że niektóre akcje marketingowe mogą mieć ograniczenia w zakresie zwrotów. Biedronka poinformuje nas o tym w regulaminach akcji. Niestety jest też jedna zmiana na niekorzyść klientów. Do tej pory mogliśmy dokonać zwrotu w każdym sklepie Biedronki na terenie całego kraju. Teraz będzie on możliwy tylko w sklepie, w którym dokonaliśmy zakupu. 

Zamiast pieniędzy voucher 

Największa zmiana w regulaminie zwrotów dotyczy formy wypłacania pieniędzy. Do tej pory za zwrócony towar otrzymywaliśmy gotówkę, teraz dostaniemy voucher na zakupy. Oznacza to, że Biedronka pozwoli klientowi dokonać zakupów na określoną kwotę w ramach swojej sieci sklepów. Warto pamiętać, że Biedronka ma prawo tak postępować. Jak wspominaliśmy wcześniej zwroty, są tylko dobrą wolą dyskontu. Wprowadzenie voucherów nie powinno być problemem dla klientów Biedronki. Pieniądze i tak najprawdopodobniej zostałyby wykorzystane na zakupy. 

Przeczytaj także: Czy klienci dostaną wypłatę za pracę przy kasie samoobsługowej?

Voucher za zwrócony towar będzie ważny przez 120 dni, czyli 4 miesiące. Warto pamiętać, że będziemy mogli go użyć tylko raz. Jeśli więc zrobimy zakupy za 150 zł i je zwrócimy, otrzymamy voucher w tej samej kwocie. Gdy będziemy chcieli go wykorzystać i zrobimy zakupy za 100 zł, stracimy 50 złotych. Jest to sytuacja hipotetyczna, ale łatwiej na niej zobrazować tę zasadę. Dodatkowo voucher nie będzie działał na kasach samoobsługowych. By go wykorzystać, będziemy musieli skorzystać z tradycyjnej kasy.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder