Biedronka - w sklepach pojawiły się truskawki od lokalnych plantatorów

Sezon na polskie truskawki można uznać za rozpoczęty! Biedronka zgodnie z obietnicą oficjalnie ogłosiła, że lokalne owoce od naszych rolników już trafiły do niektórych sklepów sieci. Z biegiem czasu będą pojawiać się w coraz większej liczbie dyskontów w różnych miejscach kraju. Gdzie można je kupić? Ile trzeba zapłacić za kilogram? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Truskawki
Truskawki od lokalnych plantatorów trafiły do sklepów Biedronka. Fot. Adobe Stock.
Reklama

Biedronka rozpoczęła sprzedaż lokalnych truskawek. Gdzie można je kupić?

Kilka tygodni temu na łamach naszego bloga Ding.pl informowaliśmy, że Biedronka podobnie, jak w ubiegłych latach zaangażuje się w sprzedaż truskawek od lokalnych rolników z różnych stron naszego kraju. Teraz wreszcie pojawiły się konkrety w tej sprawie, owoce trafiły już do pierwszych sklepów i klienci wreszcie mogą je kupić. Sprzedaż wystartowała 24 maja.

W tym miejscu chcemy podkreślić, że truskawki z lokalnych polskich upraw na razie są dostępne tylko i wyłącznie w niektórych placówkach Biedronki. W kolejnych tygodniach ma się jednak to zmieniać i klienci z następnych regionów zyskają szansę na zakup tych owoców. Gdzie można je kupić? Wszystkie szczegóły znajdziesz w poniższym komunikacie
sieci:

“W tym roku pierwsze truskawki wyhodowane „po sąsiedzku” trafią, od środy 24.05, do pierwszych 15 sklepów na terenie Łodzi i okolic, a od czwartku do kolejnych kilkunastu okolicznych placówek. W następnych tygodniach, wraz z dojrzewaniem owoców od pozostałych rolników współpracujących z Biedronką, będą one sukcesywnie trafiać wprost z upraw do pobliskich im placówek sieci. Tegoroczny zasięg dostaw bezpośrednich będzie największy w historii programu”.

Jak współpracę z Biedronką komentują plantatorzy truskawek? 

W komunikacie Biedronki jeden z plantatorów wypowiedział się na temat tej współpracy w następujący sposób: “Bardzo się cieszę, że kolejny już rok, nasze truskawki trafią do sklepów sieci Biedronka w naszej okolicy. Dzięki temu klienci otrzymują owoce zerwane tego samego dnia z krzaka, a my mamy pewność, że produkt szybko trafią do odbiorcy końcowego. Takie rozwiązania są również bardzo przyjazne dla środowiska, a wszystkim nam na tym zależy”.

Biedronka - ile trzeba zapłacić za truskawki od lokalnych plantatorów?

Dowiedzieliśmy się, że za 1 kg lokalnych polskich truskawek trzeba zapłacić 19,99 zł. Z biegiem czasu ta cena może się trochę obniżyć, ale wcale nie musi się tak stać. Owoce będzie można rozpoznać dzięki specjalnemu plakatowi, który wskazaliśmy poniżej. Co ważne, sieć zachęca też innych plantatorów do zgłoszenia chęci współpracy - szczegóły na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Biedronki.

Lokalne truskwki w Biedronce. Fot. Biedronka.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama