Biedronka mocniej zadba o środowisko naturalne

Znany dyskonter redukuje zużycie plastiku w opakowaniach o ponad 1290 ton. To efekt podjętych działań, które wynikają z zobowiązań Biedronki na rzecz środowiska naturalnego.

Biedronka redukuje plastik w swoich opakowaniach
Biedronka stale udoskonala opakowania marek własnych, które są głównym nośnikiem tworzyw sztucznych. Źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Opakować w mniejszą ilość plastiku

Biedronka zmniejsza zawartość plastiku w opakowaniach produktów marki własnej. W 2022 r. sieć zredukowała ilość plastiku pierwotnego w opakowaniach marek własnych, które są wprowadzane do obrotu blisko trzykrotnie w porównaniu do roku poprzedniego. Zmieniono ponad 150 opakowań produktów marek własnych - podała sieć.  

Jaki jest najważniejszy cel? 

Biedronka w zakresie zrównoważonego wykorzystania tworzyw sztucznych w swojej działalności podjęła dwa ważne zobowiązania. Będą to:

  • Zmniejszenie o 7 proc. w latach 2021–2023 zużycia plastiku mierzonego w tonach opakowań plastikowych na 1 mln euro obrotu, w porównaniu do 2018 r.
  • Zwiększenie do roku 2023 zawartości plastiku pochodzącego z recyklingu do 10 proc. w stosowanych przez nas opakowaniach z tworzyw sztucznych.

Udoskonalenie opakowań 

Aby osiągnąć cel, sieć stale udoskonala opakowania marek własnych, które są głównym nośnikiem tworzyw sztucznych w sklepach. W 2022 r. zmniejszono aż o 1290 ton użycie plastiku pierwotnego, wprowadzając zmiany w ponad 150 opakowaniach.

- Cieszy nas, że w ubiegłym roku udało się z sukcesem wprowadzić wiele zmian związanych z eko-projektowaniem w naszych opakowaniach. Redukcja plastiku z opakowań naszych produktów o 650 ton w skali roku to prawie trzy razy więcej niż uzyskana redukcja w 2021 roku. Znamy naszą skalę i dajemy naszymi działaniami jasny sygnał dla całego rynku. Wierzymy, że w ten sposób możemy razem działać dla bardziej zrównoważonego wykorzystania surowców, nasza planeta jest tylko jedna - stwierdza Katarzyna Grabarska, Manager ds. eko-projektowania opakowań i rozwoju marki w sieci Biedronka.

Redukcja wagi opakowań i zmniejszenie tzw. sadzy

Jak informuje Biedronka, działania mające na celu redukcję plastiku w opakownaiach mogły się pozytywnie rozwijać dzięki kilku wdrożonym procesom, z których najważniejszym była redukcja wagi opakowań z tworzyw sztucznych o 650 ton (dla porównania w 2021 – 270 ton) oraz użycie tworzyw pochodzących z recyklingu.

W drugim przypadku (recykling), aż 644 tony surowca pochodziły z ponownego przetworzenia odpadów pokonsumenckich, zapobiegając w ten sposób wprowadzeniu tej ilości surowców pierwotnych do obiegu. 

Do produkcji opakowań polimerowych wykorzystano także 1,4 tony mniej sadzy (specjalnego dodatku do barwników używanych do produkcji czarnych i ciemnych tworzyw, jego redukcja ułatwia automatyczne sortowanie w punktach selektywnej zbiórki odpadów oraz późniejszy recykling).

Zastosowano również dodatkowe innowacje, które dopełniły skali, jak na przykład zmieniono etykiety termokurczliwe w kolejnych 10 produktach, po to, aby klienci mogli w łatwy sposób je usuwać z butelek. 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder