Action ostrzega przed tymi talerzami! Stanowią zagrożenie dla zdrowia!

Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego zostało opublikowane nowe ostrzeżenie dla konsumentów. Tym razem nie dotyczy żadnego artykułu spożywczego, chodzi o talerze, które były sprzedawane w sklepach sieci Action. GIS informuje, że korzystanie z nich może zaszkodzić zdrowiu. Dowiedz się więcej szczegółów na temat tej sprawy.

Komunikat GIS.
GIS ostrzega przed talerzami z Action. Fot. Adobe Stock/GIS
Reklama

Ostrzeżenie GIS. Talerze z Action mogą być szkodliwe dla zdrowia. Uważaj!

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał niepokojącą informację dotyczącą dość popularnego produktu od sieci Action. Wynika z niej, że talerze z melaminy są niebezpieczne i mogą w znaczący sposób zaszkodzić zdrowiu konsumentów. Zostało w nich wykryte przekroczenie limitu migracji specyficznej formaldehydu. Spożywanie posiłków z tych talerzy stanowi duże zagrożenie. Co ważne, komunikat GIS ostrzega tylko przed jedną partią tego artykułu. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Szczegółowe informacje dotyczące szkodliwych produktów:

Produkt: Talerz z melaminy kolor niebieski.

Numer partii: 034914.

Kod kreskowy: 8720573192279.

Podmiot odpowiedzialny za produkt: AM/63 P.O BOX 37211, 1030 AE AMSTERDAM, THE NETHERLANDS.

Dystrybutor produktu w Polsce: ACTION POLAND Sp. z o. o. ul. Wojewódzka 10, 40-026 Katowice.

Talerz z melaminy. Fot. GIS.

Action wycofuje ze sprzedaży talerze z melaminy

Action poinformowało swoich klientów, że trefna partia talerzy z melaminy zostanie jak najszybciej usunięta ze wszystkich sklepów sieci. Cały proces już trwa i jest monitorowany przez organy urzędowej kontroli żywności. Jeżeli okazało się, że szkodliwe talerze masz w swoim domu, to warto udać się z nimi do najbliższej placówki Action i poprosić o zwrot pieniędzy.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama