6 powodów, dla których warto wybrać okna drewniano-aluminiowe

Systemy okienne drewniano-aluminiowe to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, jakie są obecnie dostępne na rynku, jeśli chodzi o stolarkę otworową. Połączenie drewna i aluminium pozwoliło stworzyć okna i drzwi tarasowe odznaczające się wysokim stopniem funkcjonalności i wyjątkowym designem. Dlaczego warto postawić na okna drewniano-aluminiowe? Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto wybrać tego typu system!

Okna drewniano-aluminiowe
Reklama

1. Tradycyjne okna drewniane w nowoczesnym stylu

Drewniane okna są czymś ponadczasowym, odznaczają się bowiem naturalną szlachetnością i nieprzemijającą elegancją. Okna drewniano-aluminiowe idą o krok dalej. Jest to niezwykle harmonijne połączenie nowoczesności z tradycją, co pozwala osiągnąć niezwykłe efekty zarówno dekoracyjne, jak i użytkowe. Metal to przede wszystkim minimalizm, drewno to ciepły i stylowy klimat. Razem te dwa materiały tworzą wyjątkową konstrukcję, o zachwycającym designie.

2. Zwiększona trwałość na warunki atmosferyczne

Nowoczesna drewniana stolarka okienna jest o wiele bardziej wytrzymała niż okna drewniane, jakie znamy sprzed lat. Nadal będą one jednak wymagać nieco troski, zwłaszcza wtedy, gdy są narażone na bardziej szkodliwe środowisko. Przykładowo rejony nadmorskie są szczególnie mało przyjazne dla drewna jako takiego, dlatego w takich lokalizacjach chętnie wybierane są okna drewniano-aluminiowe. Zewnętrzna aluminiowa konstrukcja okna jest nadzwyczaj odporna na słone powietrze, wilgoć i promieniowanie UV. Natomiast wewnętrzna drewniana konstrukcja pozwala cieszyć się wyjątkowym klimatem, który tworzą okna drewniane.

okno drewniano-aluminiowe

3. Wysoki stopień personalizacji okien drewniano-aluminiowych

O tym, że okna drewniano-aluminiowe są idealnym połączeniem, świadczy również plastyczność obu materiałów, która pozwala tworzyć okna o niestandardowych kształtach i wymiarach. Dzięki temu otrzymujemy stolarkę okienną o bardzo szerokim stopniu personalizacji, obejmującym:

  • kształt okna
  • wielkość przeszkleń
  • kolor ram okiennych

To wszystko to nadal niejedyne ich zalety. Wysoki stopień personalizacji łączy się również z kolejną wielką zaletą okien drewniano-aluminiowych.

4. Uniwersalne zastosowanie

Okna drewniano-aluminiowe ze względu na swoją unikalną konstrukcję, należą do jednych z najbardziej uniwersalnych okien. Z powodzeniem można je stosować zarówno w budownictwie jednorodzinnym oraz mieszkaniach w różnego rodzaju kamienicach, czy blokach, jak i w budownictwie komercyjnym. Jest to zatem stolarka otworowa o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Okna drewniano-aluminiowe można montować w domu i w biurze czy innych obiektach użyteczności publicznej.

okna drewniano-aluminiowe

5. Świetna termoizolacja – okna do domów pasywnych

Nowoczesne systemy drewniano-aluminiowe mogą odznaczać się niezwykle wysoką termoizolacją ze współczynnikiem Uw na poziomie nawet 0,67 W/mk2 ( linia okien VIDOK VDA-116 PASSIVE), co pozwala na ich montaż w budownictwie pasywnym. Są to zatem okna o bardzo wysokiej izolacji cieplnej, dzięki czemu obniżają rachunki za ogrzewanie.

6. Okna drewniano-aluminiowe funkcjonalne i dźwiękoszczelne

Wraz z wysoką termoizolacją, w parze idzie również bardzo wysoka izolacja akustyczna. Przykładowo okna drewniano-aluminiowe VIDOK oferują wyciszenie do 48 dB. Jest to naprawdę imponujący wynik. Poza tym warto zaznaczyć, że systemy drewniano-aluminiowe to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które jest wyposażone w najnowocześniejsze okucia okienne (np. antywłamaniowe RC2, Tilt-First, z regulacją docisku skrzydła okna do ościeżnicy itp.), pozwalające na w pełni wygodne i bezpieczne korzystanie z okien.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama