15 października. Czy w tym dniu wypada niedziela handlowa?

15 października to szczególna data w tym roku ze względu na wybory parlamentarne. Czy w tę niedzielę nie będzie obowiązywał zakaz handlu i wszystkie sklepy się otworzą? Dowiedz się, czy w tym dniu zrobisz zakupy w ulubionych dyskontach, supermarketach, marketach remontowo-budowlanych i sieciówkach odzieżowych.

Sklep
Niedziela handlowa 15 października? Fot. Adobe Stock.
Reklama

Czy 15 października będzie niedziela handlowa?

15 października większość Polaków uda się do lokali wyborczych, żeby zagłosować na przyszłych parlamentarzystów w Sejmie i Senacie. W tym miejscu chcemy podkreślić, że ta data nie została uznana ustawowo jako święto w kalendarzu. Czy oznacza to, że po głosowaniu będzie można udać się np. na duże zakupy spożywcze do Biedronki czy Lidla lub do galerii handlowych po nowe ubrania i buty na sezon jesienny?

Na ten dzień została zaplanowana niedziela niehandlowa i wybory nie mają z tym nic wspólnego. Oznacza to, że niemal wszystkie sklepy tego dnia będą nieczynne. 15 października na pewno nie zrobimy zakupów w popularnych dyskontach, supermarketach, marketach remontowo-budowlanych, elektromarketach i sieciówkach odzieżowych.

Czy 15 października jakieś sklepy będą czynne? Tak, ale tylko i wyłącznie niektóre prywatne sklepiki osiedlowe oraz placówki franczyzowe tj. Żabka i Carrefour Express. Małe zakupy można będzie też zrobić oczywiście na stacjach benzynowych, które mają coraz szersze oferty spożywcze.

Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa?

27 sierpnia to data ostatniej niedzieli handlowej i niestety na kolejną trzeba będzie poczekać jeszcze prawie dwa miesiące. Najbliższy dzień bez zakazu handlu wypada dopiero na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, konkretnie 17 grudnia. Dzięki temu zyskamy dodatkowy termin na kupienie prezentów, dekoracji choinkowych i oczywiście artykułów spożywczych niezbędnych do przygotowania tradycyjnych dań.

Na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby rządzący zdecydowali się na wprowadzenie jeszcze jednego dodatkowego terminu z niedzielą handlową. Handlowcy chcieliby, żeby zabrany handlowy 24 grudnia można było odrobić 10 grudnia lub w Sylwestra. Niestety wydaje się, że do końca roku zostanie tylko i wyłącznie jedna niedziela handlowa.

Planujesz wybrać się na duże zakupy w najbliższą sobotę? Zanim to zrobisz najpierw odwiedź nasz serwis Ding.pl, na którym dostępne są wszystkie aktualne gazetki promocyjne od znanych sklepów. W ten sposób dowiesz się, gdzie będzie można skorzystać z najlepszych akcji zniżkowych. Jaką ofertę polecamy najbardziej? Sprawdź poniżej.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama