Niedziela 4 lutego. Czy sklepy będą zamknięte?

Przed nami pierwszy weekend nowego miesiąca. Nadchodzący weekend to doskonały termin na to, żeby na spokojnie udać się do sklepów i zaopatrzyć się w produkty. W sobotę oczywiście wszystkie placówki handlowe będą otwarte, ale czy stanie się to również w pierwszy weekend lutego? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, gdzie w tym dniu zrobisz zakupy.

zakaz handlu
Źródło: freepik.pl
Reklama

W które niedziele 2024 r. sklepy będą otwarte?

Pozwól nam teraz przyjrzeć się, w których niedzielach w roku 2024 sklepy będą otwarte, a które zostaną objęte ograniczeniem handlu. 

Niedziele handlowe w 2024 roku:

Zmiany od 2018 roku - Przełom w regulacjach handlowych

Rok 2018 okazał się przełomowy w kwestii handlu, wprowadzając znaczące zmiany. Od 1 marca tego roku zaczęła obowiązywać Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. dotycząca ograniczenia handlu w niedziele, święta i niektóre inne dni. Zgodnie z nowymi przepisami w 2018 r. zakupy w sklepach stacjonarnych były możliwe tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, z wyjątkiem niedziel przypadających w dniu świąt.

W 2019 r. niedzielami handlowymi stały się ostatnie niedziele każdego miesiąca. W latach 2018-2019 zakupy były również dozwolone w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz w niedzielę przed Wielkanocą.

W 2020 i 2021 r. obowiązywał zakaz handlu w niedziele, z kilkoma wyjątkami: handel był dozwolony tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca, sierpnia oraz w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

W 2021 r. wiele supermarketów i innych sklepów pozostawało otwartych dzięki wykorzystywaniu statusu placówek pocztowych. Jednak w lutym 2022 r. wprowadzono nowelizację przepisów, która może ograniczyć daty otwarcia tych placówek w niedziele, poza wyznaczonymi terminami niedziel handlowych określonymi ustawowo.

Żadnej niedzieli handlowej w lutym?

Wiele osób liczy na to, że kolejna niedziela handlowa będzie w lutym, jednak mamy złą wiadomość. Na kolejną niedzielę bez zakazu handlu będziemy musieli poczekać niemal dwa miesiące, aż do 24 marca. Jeśli planujesz zapisywać daty w swoim kalendarzu, powyżej przedstawiliśmy listę dni, w których handel będzie dozwolony w dyskontach, supermarketach i galeriach handlowych na rok 2024.

Gdzie można dokonywać zakupów w niedzielę, gdy handel jest ograniczony?

Warto pamiętać, że przepisy regulujące niedziele wolne od handlu nie obejmują wszystkich rodzajów sklepów. Możemy dokonywać zakupów w małych sklepach osiedlowych, niektórych aptekach, w piekarniach, cukierniach, sklepach z prasą, biletami, wyrobami tytoniowymi, na dworcach, w portach lotniczych oraz na stacjach benzynowych.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.