ZUS - niedługo kończy się termin na złożenie ważnego dokumentu

Ze względu na natłok obowiązków służbowych i rodzinnych można zapomnieć o złożeniu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych bardzo ważnego dokumentu. Czasu zostało niewiele, na załatwienie tej sprawy masz zaledwie kilka dni. Dowiedz się wszystkich szczegółów na ten temat.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o złożeniu ważnego dokumentu. Fot. Adobe Stock.
Reklama

Kończy się termin złożenia ważnego dokumentu w ZUS

Wielkimi krokami zbliża się koniec przyjmowania formularzy ZUS ZSWA przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ten dokument składa się w celu zgłoszenia okresów pracy, podczas których ubezpieczona osoba wykonywała obowiązki służbowe w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

Kto musi przekazać ten dokument do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Płatnicy pełniący obowiązki prowadzenia ewidencji pracowników o takiej charakterystyce i opłacający za nich składki na Fundusz Emerytur Pomostowych.

Dokument ZUS ZSWA powinien zawierać następujące informacje: dane identyfikacyjne płatnika składek pracowników wykonujących obowiązki służbowe w warunkach szczególnych lub o szczególnym charakterze, kod tej pracy, okresy, podczas których taka praca była wykonywana, kod tytułu ubezpieczenia i wymiar czasu pracy.

Do kiedy można składać dokument ZUS ZSWA?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyjmował dokumenty ZUS ZSWA tylko do 31 marca (piątek). Dlatego to już ostatni moment, żeby załatwić tę sprawę i nie narazić się na niepotrzebne problemy. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących ZUS ZSWA warto odwiedzić stronę internetową ZUS, można tam też znaleźć krótki poradnik, jak właściwie wypełnić dokumenty.
 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama