ZUS - niedługo kończy się termin na złożenie ważnego dokumentu

Ze względu na natłok obowiązków służbowych i rodzinnych można zapomnieć o złożeniu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych bardzo ważnego dokumentu. Czasu zostało niewiele, na załatwienie tej sprawy masz zaledwie kilka dni. Dowiedz się wszystkich szczegółów na ten temat.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o złożeniu ważnego dokumentu. Fot. Adobe Stock.
Reklama
ding ad-box placeholder

Kończy się termin złożenia ważnego dokumentu w ZUS

Wielkimi krokami zbliża się koniec przyjmowania formularzy ZUS ZSWA przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ten dokument składa się w celu zgłoszenia okresów pracy, podczas których ubezpieczona osoba wykonywała obowiązki służbowe w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

Kto musi przekazać ten dokument do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Płatnicy pełniący obowiązki prowadzenia ewidencji pracowników o takiej charakterystyce i opłacający za nich składki na Fundusz Emerytur Pomostowych.

Dokument ZUS ZSWA powinien zawierać następujące informacje: dane identyfikacyjne płatnika składek pracowników wykonujących obowiązki służbowe w warunkach szczególnych lub o szczególnym charakterze, kod tej pracy, okresy, podczas których taka praca była wykonywana, kod tytułu ubezpieczenia i wymiar czasu pracy.

Do kiedy można składać dokument ZUS ZSWA?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyjmował dokumenty ZUS ZSWA tylko do 31 marca (piątek). Dlatego to już ostatni moment, żeby załatwić tę sprawę i nie narazić się na niepotrzebne problemy. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących ZUS ZSWA warto odwiedzić stronę internetową ZUS, można tam też znaleźć krótki poradnik, jak właściwie wypełnić dokumenty.
 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.