• Logo
  • Krakówul. Bolesława Czuchajowskiego

Zrób porządek w lodówce! Jak odpowiednio ułożyć produkty?    

Wracasz  z zakupów i nie wiesz jak ułożyć swoje produkty w lodówce,by jak najdłużej były świeże? Sprawdź nasz poradnik!

Lodówka idealna

Najlepsza lodówka to taka, w której wszystko jest na swoim miejscu. Po rozpakowaniu zakupów warto podzielić produkty na kilka grup. Pamiętaj, że lodówka musi być czysta. Zanim cokolwiek do niej włożysz, upewnij się że półki nie są czymś zalane lub ubrudzone obiadem z poprzedniego dnia. Gdy wszystko jest jak należy możemy zacząć układać zakupy.  Produkty wkładane do lodówki, należy umyć i osuszyć, a w lodówce układać je w odpowiednich odległościach od siebie. Warto zaopatrzyć się w praktyczne pojemniki na żywność. Aktualnie możesz jeznaleźć np. w sklepie E.Leclerc.

Warto sprawdzić też ciekawe lodówki, nie tylko te kuchenne. Na wakacje dobrze sprawdzą się lodówki turystyczne i małe elektryczne. Ciekawą ofertę znajdziesz w Norauto!

Jak podzielić produkty w lodówce?

  • Warzywa

Warzywa potrzebują wyjątkowej pielęgnacji. Przykładowo rzodkiewkę czy szparagi należy umieścić w misce z wodą. Będzie wtedy dłużej twarda i soczysta. Mycia nie wymagają produkty gotowe w opakowanianiach np. szpinak czy rukola.  Sałata nie straci na jakości gdy zwiniemy ją w wilgotną ścierkę.

  • Grzyby:

Grzyby należy przechowywać w torbie papierowej!

  • Owoce:

Owoce mogą być przechowywane w pojemnikach plastikowych lub w bezpośrednio w opakowaniach. Pamietaj by umyć je przed spożyciem. 

Do osobnych grup należy zaliczyć też Jajka i nabiał oraz Mięso i wędliny    

Świeżych produktów szukaj w Lidlu!

Jak ułożyć produkty w lodówce?

Na samym dole, najlepiej w oddzielnych komorach ułożyć owoce, warzywa i grzyby. Produkty które są w wodzie, możesz położyć wyżej. Jabła najlepiej ułożyć na ściance lodówki, gdyż one przyśpieszają dojrzewanie innych owoców i warzyw. Surowe mięso, ryby i owoce morza należy ułożyć na półce ponad warzywami i owocami. Dania gotowe oraz pakowane hermetycznie np. kiełbaski połóż po środku. 
Na najwyższej półce warto ułożyć nabiał i jajka.  Pamiętaj by na sam przód wykładać produkty z krótszym terminem przydatności. Należy je zjeść jako pierwsze i pamiętać o nich. 

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Porządek w lodówce
  • Lodówka kuchenna
  • Lodówka
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Orzeźwienie w CarrefourCarrefour
26 maja - 8 czerwca 2020
Gazetka Carrefour
Od czwartku z Lidlem!Lidl
28 - 30 maja 2020
Gazetka Lidl
Super kupony w Everydayme!Everydayme
11 - 31 maja 2020
Gazetka Everydayme
Dzień dziecka w TescoTesco Centra Handlowe
28 maja - 3 czerwca 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Od czwartku do środy w KauflandzieKaufland
28 maja - 3 czerwca 2020
Gazetka Kaufland
Bajeczny Dzień Dziecka w Aldi Aldi
25 - 30 maja 2020
Gazetka Aldi
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Naturalnie piękna - Skarb RossmannaRossmann
18 maj - 30 cze 2020
Gazetka Rossmann
Strefa promocji w RosmanieRossmann
15 - 29 maj 2020
Gazetka Rossmann
Kumulacja promocji w RossmannieRossmann
16 - 31 maj 2020
Gazetka Rossmann
Bajeczny Dzień Dziecka w Aldi Aldi
25 - 30 maj 2020
Gazetka Aldi
Majowe projekty z Leroy MerlinLeroy Merlin
8 maj - 1 cze 2020
Gazetka Leroy Merlin
Carrefour - pomysł na wiosnęCarrefour
12 - 30 maj 2020
Gazetka Carrefour

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge