Zostań w domu! Zagraj w najlepsze gry planszowe!

Najlepsze gry planszowe to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w domu. Sprawdź nasze propozycje!

Reklama

Zostałeś w domu? Można spędzić ten czas ciekawie! Jedną z propozycji mogą być gry planszowe. Jeżeli możesz być w domu z rodziną, warto zorganizować wspólnie czas. Rozrywka to nic złego. Gry planszowe pozwalają się zintegrować, a nawet lepiej poznać!

Szczęśliwa siódemka gier!

  • Eurobusiness

To jedna z najpopularniejszych gier. Mogą zagrać w nią minimum 2 osoby. To gra ekonomiczna. Możesz inwestować, kupować i sprzedawać nieruchomości. Osoba, która zdobędzie największy zysk, wygrywa! W tej grze możesz zostać milionerem. Być może udowodnisz, że masz głowę do interesów? Eurobiznes do doskonała propozycja na długie nudne wieczory. Gra może toczyć się bardzo długo, a im więcej osób gra tym jest ciekawiej i trudniej!

  • Scrabble

To gra słowna i logiczna. Jeżeli lubisz zabawę ze słowami to coś dla Ciebie. Gra przypomina krzyżówkę. Polega na wymyślaniu powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na specjalnej planszy. Litery dostępne są na klockach. Zawsze mamy ograniczoną liczbę liter. Każde słowo jest punktowane. Wygrywa ten, kto za ułożone słowa zdobędzie najwięcej punktów. Mogą grać maksymalnie 4 osoby!

scrable

  • 5 sekund

To doskonała gra towarzyska. Świetnie sprawdza się na imprezach domowych i nie tylko! By zagrać, wystarczą 2 osoby. W sklepach możemy znaleźć wiele wariantów tej gry, przeznaczone dla różnych grup wiekowych. W grze znajdziemy planszę, czasomierz oraz ponad 300 kart z pytaniami. Gra polega na tym by jednocześnie wymyślić odpowiedzi na pytania i kontroluj czas. Masz bardzo mało czasu! Jeśli odpowiedziałeś poprawnie, przesuwasz się o krok w stronę mety. Tutaj liczy się adrenalina i refleks.

  • Taboo

To kolejna bardzo popularna gra towarzyska. Tutaj przyda się większa grupa ludzi. Musicie podzielić się na drużyny. Gra polega na tym, by odgadywać konkretne hasła bez używania słów powiązanych z tym hasłem. Tutaj liczy się wyobraźnia i spryt i wiedza. Jeśli Twoja drużyna odgadnie hasło, zdobywacie punkt. Tabu to gra rozweselająca i mocno integrująca grupę.

  • Kolejka

To gra, która przenosi nas w czasy PRL i czasowe problemy z dostawami towarów. Celem jest zrobienie zakupów! Musimy zajmować miejsce w kolejce, kupić potrzebne produkty, czekać na dostawy, być odpornym na przepychanki kolejkowe oraz być czujnym na otwarcia sklepów. Gracze muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Jak to zrobić, gdy pułki są puste! Gra ciekawa i ucząca!

  • Chińczyk - Człowieku nie irytuj się

Gra przeznaczona najczęściej do 4 osób. Gra, która wymaga dużej cierpliwości i sprawdza naszą skłonność do irytacji. Potrzebna jest plansza, 16 pionków (cztery po 4 sztuki w czterech różnych kolorach) oraz kostka do gry. Wygrywa osoba, która jako pierwsza umieści swoje pionki w odpowiednich polach. Droga wcale nie jest prosta, gdy spotykasz swoich przeciwników…

gra planszowa chińczyk

  • Jenga


Jeżeli lubisz gry zręcznościowe, jest to coś dla Ciebie! Jenga polega na tym, by zbudować wieżę. Należy na przemian wyjmować klocki z konstrukcji i układać na jej szczycie. Przegrywa ten, kto zburzy wieżę. Wieża ciągle się chwieje, bo klocki nie są stabilne. Aby zagrać, wystarczą dwie osoby!

Jak się okazuje, w wielu przypadkach wystarczą dwie osoby, by dobrze się bawić. Dużych grup lepiej unikać! Kiedy ostatni raz grałeś w gry planszowe? Znajdź coś dla siebie już dziś!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama