Reklama

Znowu jajka z Salmonellą. Gdzie tym razem można było je kupić?

Jajka z Salmonellą to kolejny produkt, przed którym ostrzega GIS. Podczas kontroli wykryto nieprawidłowości w jednej z partii wybranej żywności. Czy można było ją kupić w znanych dyskontach? Sprawdź, by zapobiec ewentualnemu zatruciu.
Jajka wycofane ze sprzedaży.

Jajka z salmonellą – znów trzeba uważać

W sprzedaży pojawiły się jajka, na których skorupkach, a także we wnętrzu wykryto pałeczki Salmonella Enteritidis. Badania przeprowadziła Państwowa Inspekcja Sanitarna i natychmiast zgłosiła nieprawidłowości producentom. Produkt zniknął z półek 6 grudnia, więc jeszcze wczoraj i przedwczoraj wybrani klienci mogli mieć okazje, by na nie trafić. Jak wiadomo, żywność tego rodzaju trzymamy w lodówce często co najmniej kilka dni, dlatego to szczególnie ważne, by zweryfikować, czy nie zakupiliśmy wadliwej partii.

Jajka z Salmonellą szczególnie niebezpieczne są bez właściwej obróbki termicznej. W surowej postaci ich bakterie ze skorupek bardzo szybko przenoszą się na powierzchnie blatów kuchennych i innej żywności obecnej w pobliżu. To może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. GIS podał szczegóły dotyczące produktu, którymi dzielimy się poniżej.

Wycofane ze sprzedaży jajka – szczegóły

Z półek muszą zniknąć jajka mazowieckiego producenta. Oznacza, że mieszkańcy tego województwa są narażeni najbardziej. GIS ostrzega przed następującą partią:

  • 10 Świeżych jaj z chowu klatkowego, klasa A, klasa wagowa L, Jaja młodości Genowefa Kowieska z minimalną datą trwałości 06.12.2021
  • Na skorupce znajdziemy numer: 3PL 14261338 oznacza, że są to jaja z chowu klatkowego
  • Miejsce wytwarzania żywności to: Produkcja Jaj Konsumpcyjnych Genowefa Kowieska, Żelków Kolonia, ul. Siedlecka 35, 08-110 Siedlce, numer zakładu pakowania jaj: PL 14265903


Opakowanie wygląda w następujący sposób. Nie znaleźliśmy go w żadnej gazetce promocyjnej dostępnej na Ding.pl dlatego trudno o informacje, w których konkretnie sklepach mogliśmy je nabyć. Na pewno szczególną uwagę powinni zwrócić klienci małych lokalnych sklepików w województwie Mazowieckim.

Jajka
źródło: Gis

Masz je w lodówce? Nie musisz od razu panikować. Na początek dokładnie sprawdź podane numery partii na skorupkach. Jeśli okaże się tą skażoną, wyrzuć żywność bezpośrednio do kosza na zewnątrz domu, umyj dokładnie ręce i wszystko, co mogło mieć kontakt z produktem. Jeżeli zdążyłeś już spożyć jakieś jajko, obserwuj dokładnie swoje samopoczucie i w razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Dlaczego nie należy spożywać skażonych jajek?

GIS szczególnie uważnie podchodzi do kontroli dotyczących jaj i natychmiast obserwuje proces ich wycofywania. Tak też jest w tym przypadku. Wyroby pochodzenia zwierzęcego są najczęstszym źródłem bakterii tego typu, dlatego proces produkcji musi odbywać się w szczególnie sterylnych warunkach.

Jajka z pałeczkami Salmonella Enteritidis są bardzo szkodliwe dla zdrowia i mogą doprowadzić do powstania Salmonellozy. Konsekwencje jej nie są związane tylko z rozstrojem żołądka, ale także długotrwałymi uszkodzeniami organizmu. Regularne jedzenie zatrutej żywności powoduje tragiczne konsekwencje dla ludzkiego organizmu.

Organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej przejęły pieczę nad wycofywaniem jaj wspomnianej firmy, sprzedaż kolejnych partii została zablokowana do czasu sprawdzenia kolejnych próbek.

Robisz zakupy spożywcze w znanych supermarketach? Sprawdzaj gazetki na Ding.pl, by nie przegapić najlepszych okazji.

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy piosenki, reportaże radiowe, pisze, biega, i jeździ rowerem.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od czwartku w Lidlu!     Lidl
13 - 18 stycznia 2022
Gazetka Lidl
Leroy Merlin - łazienka pod kluczLeroy Merlin
29 grudnia 2021 - 18 stycznia 2022
Gazetka Leroy Merlin
Zakupy po twojemu w POLOmarket POLOmarket
12 - 19 stycznia 2022
Gazetka POLOmarket
Od czwartku w KauflandzieKaufland
13 - 19 stycznia 2022
Gazetka Kaufland
Przygotuj się do szkoły - Katalog LidlLidl
17 - 22 stycznia 2022
Gazetka Lidl
Intermarche Super i dużo okazjiIntermarche Super
18 - 25 stycznia 2022
Gazetka Intermarche Super
Od czwartku w Lidlu!     Lidl
13 - 18 sty 2022
Gazetka Lidl
Od czwartku w BiedronceBiedronka
13 - 20 sty 2022
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
3 - 19 sty 2022
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
10 - 26 sty 2022
Gazetka Biedronka
Wege oferta LidlaLidl
3 - 30 sty 2022
Gazetka Lidl
Przygotuj się do szkoły - Katalog LidlLidl
17 - 22 sty 2022
Gazetka Lidl
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.