Znana marka obuwnicza zamyka większość swoich sklepów. Czy upadnie?

Dotarły do nas bardzo niepokojące wieści dotyczące kolejnej popularnej marki. Tym razem chodzi o znaną sieciówkę obuwniczą. Jej przedstawiciele przekazali, że są zmuszeni zamknąć większość swoich sklepów. O jaką firmę chodzi? Czy uda się jej przetrwać? Dowiedz się wszystkich szczegółów na ten temat.

Buty
Znana marka obuwnicza ma poważne problemy i zamyka sklepy. Fot. Adobe Stock.
Reklama
ding ad-box placeholder

Reno - jedna z największych niemieckich marek obuwniczych ma kłopoty

Reno to międzynarodowa sieć obuwnicza, która została założona w Niemczech. Przedsiębiorstwo jest znane z oferowania szerokiego asortymentu butów dla mężczyzn, kobiet i dzieci w przystępnych cenach. Reno oferuje zarówno markowe, jak i niezależne linie produktów, dostosowując swoją ofertę do różnych grup wiekowych i stylów.

Reno zawsze było również zaangażowane w różne działania na rzecz społeczności, takie jak wspieranie zrównoważonej produkcji obuwia i udzielanie wsparcia lokalnym organizacjom charytatywnym.

Jak informuje serwis propertynews.pl, Reno od miesięcy zmaga się z bardzo poważnymi problemami. Niemiecka marka obuwnicza w marcu tego roku ogłosiła niewypłacalność i złożyła wniosek o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Jej sytuacja jest niezwykle trudna jednak na ten moment wiele wskazuje na to, że sieć uda się jeszcze uratować i nie upadnie, jak inne znane marki tj. Görtz, HR Group, Salamander i Klauser.

Marka obuwnicza Reno ma problemy. Fot. Adobe Stock.

Reno zamknie większość swoich sklepów. Co dalej?

Reno na niemieckim rynku miało łącznie 180 sklepów. W związku z niewypłacalnością i ogromnymi problemami większość z nich musi zostać zamknięta. Serwis propertynews.pl przekazał, że działać ma tylko 23 placówek. Mimo iż to drastyczne zmiany, to jednak marce powinno udać się pozostać na rynku i powoli wydostawać się z kłopotów finansowych.

Dlaczego Reno wpadło w tak duże problemy? Konkretne powody nie są znane jednak możemy podejrzewać, że do tej dramatycznej sytuacji marki przyczyniły się dwie kwestie. Pierwszą z nich są konsekwencje pandemii koronawirusa, natomiast drugą wysoka inflacja, która zmusza przedsiębiorców do ogromnych wydatków.

Reno zamyka większość swoich sklepów. Fot. Adobe Stock.

Chcesz kupić buty w promocji? Odwiedź Ding.pl!

Jeżeli nie chcesz przepłacać za buty, to koniecznie odwiedź nasz serwis Ding.pl. Znajdziesz na nim wszystkie aktualne gazetki promocyjne od najpopularniejszych marek obuwniczych. W niektórych ofertach dostępne są naprawdę duże rabaty, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Co polecamy? Sprawdź poniżej!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.