Żelki Haribo zanieczyszczone cząstkami metalu. Są usuwane ze sprzedaży

Żelki Haribo, to jedne z najpopularniejszych słodkich przekąsek na całym świecie, chętnie jedzą je nie tylko dzieci, ale również dorośli. Niestety dotarły do nas bardzo niepokojące wieści odnośnie tych produktów, zostały w nich wykryte cząstki metalu, które mogą zaszkodzić zdrowiu. Dowiedz się więcej.

Żelki
Żelki Haribo muszą zniknąć ze sklepów. Fot. Adobe Stock.
Reklama

Jakie żelki Haribo muszą zniknąć ze sprzedaży?

Żelki Haribo, to produkty, które są kupowane na co dzień przez wielu konsumentów na całym świecie, dlatego wieści dotyczące tego, że mogą być szkodliwe dla zdrowia jest niezwykle ważna i powinna dotrzeć do jak największej liczby osób. Trefne produkty muszą, zniknąć ze sprzedaży, obecnie trwa już proces ich wycofywania.

Serwis dlahandlu.pl przekazał informację, że żelki Haribo zostały zanieczyszczone cząstkami metalu, spożycie trefnych produktów może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. W tym miejscu chcielibyśmy jednak podkreślić, że do takich sytuacji dochodzi dość regularnie w przypadku różnych artykułów spożywczych.

Co ważne, zanieczyszczone cząstkami metalu zostały tylko niektóre partie żelków Haribo Matador Mix, pozostałe produkty od tego producenta są bezpieczne i pozostaną w sprzedaży. Problem dotyczy zagranicznych sklepów. Jak informuje serwis dlahandlu.pl te artykuły były również dostępne w sprzedaży na niemieckim rynku. 

Żelki Haribo wycofywane ze sklepów. Szczegółowe dane

Serwis dlahandlu.pl przekazał też szczegółówe dane dotyczące żelków Haribo Matador Mix, które zostały zanieczyszczone cząstkami metalu. Poniżej wskazaliśmy te informacje, dzięki nim można się od razu dowiedzieć, na które konkretnie artykuły trzeba uważać. Konsumentom przysługuje również prawo do zwrotu pieniądze za trefne produkty.

  • HARIBO Matador Mix 375 g bag – numer partii L451-00223-3253902
  • HARIBO Matador Mix 375 g torebka – numer partii L451-01023-3253901
  • HARIBO Matador Mix 1000-g okrągła puszka – numer partii L451-00223-3252801
  • HARIBO Matador Mix 1000-g okrągła puszka – numer partii L451-02723-3252701.

Dystrybutorem wycofanych produktów jest HARIBO Lakrids A/S 4640 Faxe, Dania.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama