Zdrowy Stół Auchan - informuje, edukuje i pomaga!

Zdrowy Stół Auchan - siła w w wielu wymiarach. O projekcie łączącym promocję zdrowej żywności oraz kuchni polskiej i francuskiej, budowanie więzi społecznych, pomoc potrzebującym, edukację a także możliwość nabywania przez uczestników nowych kompetencji - przeczytasz w artykule!

Podsumowanie akcji Zdrowy Stół Auchan
Zdrowy Stół Auchan - projekt wielkiego serca. Źródło: Adobe Stock
Reklama

Inicjatywa fundacji

Akcję zainicjowała Fundacja TERAZ WY, a środki na jej realizację przyznała Fundacja Auchan. Działania w ramach projektu zrealizowane zostały we wrześniu i październiku 2022 r. w dwóch sklepach sieci - Auchan Bydgoszcz Kruszwicka i Auchan Bydgoszcz Fordon. Ambasadorem przedsięwzięcia został Michał Szpakowski, mistrz świata w wioślarstwie - podaje w komunikacie Auchan. 

Przy wspólnych stołach

Zdrowy Stół Auchan to projekt, który obejmował osiem spotkań, podczas których uczestnicy mogli wziąć udział w różnych aktywnościach. Przy wspólnych stołach zasiadały osoby potrzebujące - uchodźcy, osoby dotknięte kryzysem bezdomności, osoby z niepełnosprawnościami, młodzież z ośrodka socjoterapeutycznego, dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu oraz seniorzy.

Poczęstunek dla uczestników Zdrowego Stołu oraz wolontariuszy przygotowały na bazie produktów ze sklepów Auchan panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wieszki. Łącznie wydano 800 posiłków.

- Projekt Zdrowy Stół Auchan potwierdza stałe zaangażowanie firmy w działania na rzecz dobrej, zdrowej i lokalnej żywności oraz osób potrzebujących. Działania w ramach projektu pokazują również zapotrzebowanie społeczne na tego typu akcje. Cieszą nas opinie uczestników, którzy podkreślają możliwość otrzymania darmowego ciepłego posiłku, ale przede wszystkim atmosferę życzliwości. Dla wolontariuszy i uczestników projekt jest z pewnością wartościowym doświadczeniem, możliwością zdobycia nowych umiejętności, a także dobrą zabawą. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych pracowników, którzy po raz kolejny, włączyli się w działania w ramach wolontariatu pracowniczego – mówi Inga Szaniawska, koordynator CSR w Auchan Retail Polska.

Edukacyjna strona spotkań 

Podczas każdego ze spotkań, na specjalnie zorganizowanym Stanowisku Szefa Kuchni Auchan pracownicy oraz wolontariusze przyrządzali proste i zdrowe potrawy kuchni polskiej i francuskiej. Do degustacji zapraszani byli klienci sklepów. W tym czasie przygotowano blisko 10 tys. porcji degustacyjnych.

Książka z przepisami kulinarnymi

Na potrzeby projektu Zdrowy Stół Auchan powstała książka o tym samym tytule, zawierająca przepisy opracowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wieszki. Ilustracje do niej wykonali młodzi artyści z Polski i Ukrainy, co było okazją do zdobycia nowych umiejętności i podniesienia poczucia własnej wartości.

Książka wydana w nakładzie 5 tys. dostępna była bezpłatnie podczas eventów. Przygotowana została także w formie e-booka, który dostępny jest na stronie: www.terazwy.pl/auchan/zsa/.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama