Zamień plastikowe butelki na vouchery w Biedronce - proste i ekologiczne rozwiązanie!

Biedronka zachęca do zbierania plastikowych butelek. Jak zdobyć vouchery na tanie zakupy w programie "ekoWakacje z Biedronką" przeczytasz w artykule!

Zamień plastikowe butelki na voucher na zakupy w Biedronce
Można oszczędzać i dbać o środowisko jednocześnie! W wakacyjnej akcji zamienisz plastikowe butelki na vouchery. Źródło: Adobe Stock
Reklama

Ruszyły wakacyjne zbiórki plastikowych butelek z Biedronką

W sieci Biedronka wystartował program "ekoWakacje z Biedronką". W ramach akcji sieć handlowa organizuje wakacyjne zbiórki plastikowych butelek. W każdy piątek i sobotę do 27 sierpnia, punkty zbioru butelek pojawią się na parkingach wybranych sklepów sieci Biedronka, łącznie obejmując aż 100 placówek w całej Polsce.

Jak podała sieć handlowa, zbiórka butelek jest jednym z elementów programu „ekoWakacje z Biedronką”, w ramach którego Biedronka wspiera klientów we wdrażaniu pozytywnych nawyków dotyczących recyklingu i obiegu zamkniętego, angażuje się w akcje oczyszczania polskiej przyrody, czy edukuje najmłodszych w zakresie recyklingu PET dzięki trasie interaktywnej śmieciarki Mieci po Polsce.

Program "ekoWakacje z Biedronką – przez całe wakacje

W czasie trwania akcji, przez kolejne weekendy od 7 lipca do 27 sierpnia, mieszkańcy wielu miast w Polsce będą mieli możliwość odwiedzenia pobliskich sklepów Biedronka i wymiany pustych butelek po napojach na vouchery, które można wykorzystać podczas kolejnych zakupów.

Pierwsze zbiórki plastikowych butelek odbyły się 7 i 8 lipca w sklepach Biedronka w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Dębem Wielkim i Grodzisku Mazowieckim. Jak podał dyskonter, w trakcie dwóch dni klienci z tych miast przynieśli do punktów zbiórki butelek 2586 sztuk opakowań.

Co można przynieść do punktu zbiórki, aby dostać voucher na zakupy?

Do punktów zbiórek, zlokalizowanych na parkingach sklepów Biedronka, można przynieść dowolne plastikowe butelki po napojach, takich jak woda, soki czy smoothies – także po tych, które nie zostały kupione w sklepach sieci - o różnej pojemności, z korkiem lub etykietą oraz bez nich.

Za każde 6 butelek klient otrzyma voucher na 1 zł, który będzie mógł wykorzystać w każdym sklepie Biedronka w Polsce na zakup dowolnego produktu z kategorii napojów. Przy okazji wymiany butelek, klienci mogą wziąć także udział w ankiecie, sprawdzając swoją wiedzę z zakresu recyklingu. Już w pierwszy weekend wzięło w niej udział blisko 150 klientów.

​Zamień plastikowe butelki na voucher na zakupy w Biedronce
W ramach akcji "ekoWakacje z Biedronką" punkty punkty zbioru butelek pojawią się na parkingach wybranych sklepów Biedronka. Fot. Adobe Stock

Akcja edukacyjna - pusta butelka to nie odpad

Akcja zbiórki plastikowych odpadów, organizowana przez sieć Biedronka ma na celu pokazanie klientom, że pusta butelka to nie odpad, a surowiec, który może zostać ponownie wykorzystany. Wszystkie zebrane podczas zbiórek butelki trafią do punktów recyklingu, gdzie zostaną przetworzone w celu ponownego wykorzystania plastiku, z którego powstały.

- Celem wakacyjnej zbiórki plastikowych butelek i samego programu „ekoWakacje z Biedronką” jest zachęcenie klientów do wdrożenia pozytywnych nawyków dotyczących recyklingu na co dzień. Chcemy pokazać, że jeśli dołożymy starań, aby odpowiednio zagospodarować puste opakowanie, może ono ponownie zostać wykorzystane i wrócić do obiegu, przynosząc korzyści ekologiczne i ekonomiczne - mówi Natalia Przybytkowska-Łasak, menedżer ds. ochrony środowiska z sieci Biedronka.

Ile butelek można przynieść do punktu zbiórki?

Vouchery wydawane są tylko w punktach zbiórek butelek, ale ich wymiana możliwa jest w każdym sklepie Biedronka w Polsce do 31 sierpnia 2023 r. Każdy klient może przynieść do punktu dowolną liczbę butelek, ale otrzyma maksymalnie 5 voucherów na zakupy.

Kolejne zbiórki odbędą się już w piątek i sobotę 14 i 15 lipca w Lublinie, Warce, Warszawie oraz Łodzi. Pełna lista sklepów biorących udział w akcji oraz regulamin zbiórki butelek dostępne są na stronie www.biedronka.pl.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama