Żadnych więcej kosztów na obiady! Poznaj sekret darmowych posiłków od Fundacji Biedronki!

Ruszył pilotażowy program wsparcia dla seniorów. Kto będzie mógł skorzystać z darmowych obiadów od Fundacji Biedronki, a także w jakich miastach jest realizowane to wydarzenie dowiesz się z artykułu.

Fundacja Biedronki i jej darmowe obiady dla seniorów
Seniorzy skorzystają z oferty Fundacji Biedronki. Źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Pięciu Wspaniałych plus Biedronka

Fundacja Biedronki wraz z pięcioma organizacjami partnerskimi: Stowarzyszeniem Sursum Corda, Fundacją Koalicja dla Młodych, Stowarzyszeniem Ku Dobrej Nadziei, Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Caritas Diecezji Kieleckiej, rozpoczęła pilotażowy projekt „Poczta Obiadowa”.

Jak podała w komunikacie sieć handlowa, już wkrótce do drzwi 550 seniorów, co tydzień dostarczane będą obiady na dwa dni. Projekt ma na celu wsparcie żywieniowe osób starszych, które mają problem z samodzielnym przygotowaniem posiłków i w związku z tym są narażone na niedożywienie.

Najważniesze informacje o "Poczcie Obiadowej" to ...

Według dr Marty Lewandowicz, dietetyczki „Poczta Obiadowa” - program ma działać przez pięć miesięcy. W tym czasie do uczestników projektu raz w tygodniu będzie przyjeżdżał specjalny kurier z obiadami na dwa dni.

Każdy zestaw obiadowy będzie się składał z zupy oraz drugiego dania, a do wyboru są dwie wersje menu: standardowe i lekkostrawne. Jak podkreśla dr Marta Lewandowicz, skład potraw ma być tak komponowany, aby w możliwie największym stopniu uwzględnić potrzeby osób starszych.

Dania będą przygotowane z surowców wysokiej jakości z naciskiem na produkty sezonowe, świeże, naturalne, bez zbędnych ulepszaczy i składników chemicznych.  

Dla kogo wsparcie?

Jak informuje Biedronka, za kwalifikację do programu „Poczta Obiadowa” odpowiadają organizacje partnerskie, których zadaniem było dotarcie do seniorów wymagających wsparcia żywieniowego. „Poczta Obiadowa” jest kierowana do osób powyżej 70 roku życia, które ze względu na ograniczenia związane z wiekiem nie są w stanie codziennie samodzielnie przygotować ciepłych posiłków, a nie mogą uzyskać pomocy w tym zakresie ze strony rodziny. Jednym z kryteriów naboru był również dochód seniora, gdyż dostarczane obiady są darmowe. 

Gdzie będzie aktywny program "Poczty obiadowej"?

Pilotaż programu realizowany jest w pięciu miastach: Łodzi, Kielcach, Radomiu, Nowym Sączu i Białymstoku. - Osoby starsze nie zawsze mają siłę i chęć do tego by samodzielnie przygotowywać posiłki. Bywa, że nie są już na tyle sprawne, aby robić zakupy i gotować. To może być powodem niedożywienia, które jest groźne dla zdrowia, zwiększa ryzyko upadków czy infekcji. To właśnie temu chcemy przeciwdziałać w programie „Poczta Obiadowa” - mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki działa od 2020 r. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Wspólnie z innymi organizacjami pomocowymi rozwija programy takie, jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, a także projekt „Danie Wspólnych Chwil”, w którym Koła Gospodyń Wiejskich organizują wspólnotowe posiłki dla osób starszych.

Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i trzy programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne organizacja przeznaczyła ponad 120 mln złotych (dane na maj 2023 r.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.