Żabka z nagrodą Instytutu Gallupa!

Prestiżową nagrodę Instytutu Gallupa za stworzenie jednego z najbardziej angażujących i przyjaznych miejsc pracy dla personelu otrzymała popularna w Polsce sieć handlowa. O tym, jakie były wymagania stawiane firmom przed przyznaniem nagrody, a także jakie korzyści przyniesie ta nagroda dla organizacji przeczytasz w artykule!

Nagroda Instytutu Gallupa dla Żabki
Grupa Żabka należy do najlepszych firm na świecie, którym udało się stworzyć jedno z najbardziej angażujących miejsc pracy. Źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Pierwsza w Polsce z taką nagrodą

Grupa Żabka jest pierwszą polską organizacją, która otrzymała Gallup Exceptional Workplace Award 2023. Przyznane sieci handlowej wyróżnienie jest wyrazem uznania dla najbardziej angażujących miejsc pracy na świecie, w których pracownicy mają poczucie przynależności do firmy, identyfikują się z jej wartościami i misją, dla których praca jest prawdziwą pasją. 

Wśród laureatów nagrody są organizacje, które tworzą wyjątkowe miejsca pracy, zmieniając się na lepsze. Według danych Gallupa aż 72 proc. osób zatrudnionych w organizacjach nagrodzonych GEWA, to pracownicy zaangażowani, tymczasem średnia światowa sięga zaledwie 21 proc. 

Rozwój firmy i ekspansja na dużą skalę jest niemożliwa bez zaangażowanych zespołów i silnych liderów, dlatego podnoszenie poziomu zaangażowania pracowników uznajemy za jeden z celów strategicznych Grupy Żabka. Kiedy w 2017 roku tworzyliśmy plan rozwoju firmy na kolejne lata, wiedzieliśmy, że kluczem do jego realizacji jest zbudowanie angażującej kultury organizacyjnej. Nasze działania przynoszą wymierne efekty, czego dowodem jest rozwój firmy w ciągu ostatnich lat. Dziś, otrzymując nagrodę Instytutu Gallupa, możemy również z dumą powiedzieć, że stworzyliśmy jedno z najbardziej angażujących miejsc pracy na świecie – mówi Jolanta Bańczerowska, członkini zarządu, obszar strategii personalnej Grupy Żabka.

Grupa Żabka wyjątkowym na skalę światową miejscem pracy
Grupa Żabka jest pierwszą polską organizacją, która otrzymała Gallup Exceptional Workplace Award 2023. Źródło: Żabka Polska

Zaangażowanie pracowników - jakie korzyści dla firmy?

Zaangażowanie pracowników daje wymierne korzyści biznesowe. Według danych Instytutu Gallupa, organizacje, w których odnotowuje się wysoki wskaźnik zaangażowania, wskzują:

  • 41 proc. mniej absencji;
  • 59 proc. mniejszą rotację pracowników
  • o 10 proc. wyższe wskaźniki dotyczące zaangażowania klientów.

Poziom zaangażowania wpływa również na bezpieczeństwo pracy. Firmy, w których utrzymuje się on na wysokim poziomie, odnotowują aż 70 proc. mniej zdarzeń związanych z bezpieczeństwem.

Ponadto firmy, które zaangażowanie pracowników stawiają w centrum swojej strategii biznesowej i wplatają to zaangażowanie w swoją kulturę organizacyjną, osiągają lepsze wyniki, a pracownicy są bardziej zmotywowani i chętniej polecają pracodawcę. 

Instytut Gallupa - co warto wiedzieć?

Instytut Gallupa jest najstarszą organizacją zajmującą się badaniami opinii społecznej. Przyznanie nagrody poprzedza analiza obejmującą dane dotyczące ponad 2 milionów pracowników zatrudnionych w 276 organizacjach z 54 branż i 96 krajów. To najbardziej kompleksowe badanie miejsca pracy, jakie kiedykolwiek przeprowadzono.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.