Przynieś zużyte butelki PET. Dostaniesz kupon rabatowy!

W sklepach Lidla zagościła ekologiczna akcja oddawania butelek PET do specjalnie przystosowanych do tego celu automatów.

Butelki PET - do automatu. Czysto i ekologicznie.
Butelki PET - do automatu. Czysto i ekologicznie. Źródło: Adobe Stock
Reklama

Akcja PET trwa!

Jak podaje sieć w regulaminie akcja trwa od dnia 22 sierpnia 2022 r., do odwołania. Odwołanie lub ograniczenie akcji ma nastąpić przez usunięcie automatów ze sklepów Lidl, wyłączenie automatów lub umieszczenie na nich odpowiedniej informacji na 7 dni przed zakończeniem akcji. Według regulaminu butelki PET są przyjmowane wyłącznie w wybranych sklepach Lidla. Aktualna lista znajduje się na stronie internetowej: www.lidl.pl

Kupon rabatowy można zrealizować wyłącznie w sklepie Lidl, w którym został on wydrukowany z automatu. W akcji może wziąć udział każda osoba, która w czasie trwania zwrotów butelek PET do automatów odda butelkę PET spełniającą określone wymagania.

Jakie są warunki przyjmowania butelek PET?

W regulaminie akcji czytamy, że butelka PET nie może być zgnieciona lub uszkodzona (istotne odkształcenia modyfikujące oryginalny kształt butelki mogą stanowić podstawę do odmowy jej przyjęcia);

  • Butelka PET musi mieć etykietę producenta (konieczny jest czytelny kod kreskowy).
  • Butelka PET musi być całkowicie opróżniona z napoju i pozbawiona wewnętrznych lub zewnętrznych zabrudzeń, które utrudniają ocenę jej kształtu.
  • Butelka PET nie może być zanieczyszczona w sposób mogący zagrażać bezpieczeństwu sanitarnemu.
  • Butelka PET może posiadać zakrętkę lub być jej pozbawiona.

W zamian za oddane do automatu butelki PET osoba oddająca otrzyma kupon rabatowy o określonej wartości nominalnej. Wartość kuponu rabatowego zależeć będzie od liczby oddanych Butelek PET. Automat przyjmuje butelki PET i oblicza przyznaną wartość kuponu rabatowego, a następnie drukuje kupon rabatowy. W przypadku oddania więcej niż jednej Butelki PET oddający otrzyma jeden kupon rabatowy.

Maksymalna liczba butelek, która może być jednorazowo oddana do automatu w zamian za jeden kupon rabatowy nie może przekroczyć ich liczby uprawniającej do otrzymania kuponu rabatowego o wartości 70 zł. Warto dodać, że ani kasjerzy, ani inni pracownicy sklepu Lidl nie przyjmują butelek PET, ani nie wydają kuponów rabatowych.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama