Z oferty promocyjnej McDonald's zniknęły słodkie napoje!

Sieć restauracji McDonald's wycofała z promocyjnej oferty okazYEAH słodkie napoje gazowane. Przez to klienci mogą dołączyć do zestawu z jedzeniem tylko wodę mineralną. Czym spowodowana jest ta decyzja?

Reklama

Dlaczego McDonald's zrezygnował ze słodkich napojów w ofercie okazYEAH?

Przedstawicielka McDonald's w komentarzu dla serwisu finanse.wp.pl, poinformowała, że wycofanie słodkich napojów z okazYEAH jest spowodowane przede wszystkim wprowadzeniem w Polsce podatku cukrowego. Drugą przyczyną jest to, że sieć restauracji chce stopniowo zmieniać swoją ofertę i proponować coraz więcej prozdrowotnych rozwiązań. 

McDonald's zapowiedział również, że w najbliższym czasie w ofercie okazYEAH pojawią się zupełnie nowe napoje, które będą dostosowane do różnych wymagań klientów. Ponadto sieć zapewnia, że szykuje dynamiczny rozwój tej promocji i w konsekwencji sporo zmian. Na razie nie ma jednak żadnych konkretnych informacji w tej sprawie.

Czy w restauracjach McDonald's znikną automaty z Coca-Colą i innymi gazowanymi napojami?

McDonald’s nie zapowiedział likwidowania automatów ze słodkimi napojami w swoich restauracjach. Dlaczego? Tę kwestię pokróce wyjaśnił przedstawiciel Coca-Cola Polska w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Może być to spowodowane tym, że do przygotowywania takich napojów z automatów wykorzystuje się syropy, które nie są objęte podatkiem cukrowym ze względu na to, że nie należą do artykułów spożywczych.

Zobacz też najnowsze gazetki promocyjne!


 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama