Wyprawka dla pupila? Sprawdź jakich produktów nie powinno zabraknąć!

W domu ma pojawić się szczeniak? Już teraz sprawdź jak, powinna wyglądać wyprawka dla takiego psa.

Reklama

Pewnie wielu z nas, pamięta taki czas z dzieciństwa. Jeśli w końcu się udało i wkrótce miał w naszych progach stanąć nowy czteronożny domownik, często wiązało się to z pytaniem, jak się do tego odpowiednio przygotować. Szczęśliwcy, którzy tego problemu od początku nie mieli, z pewnością wiedzą, co psu jest niezbędne, zwłaszcza w pierwszych tygodniach.

Oto lista akcesoriów, o których warto pamiętać przed przybyciem szczeniaka na mieszkanie:

  • Pokarm

Przy doborze karmy dla psa należy pamiętać, aby nie wprowadzać nowego jedzenia zbyt gwałtownie. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozeznanie się co dotychczas jadł nasz nowy pupil. Świetną taktyką może się okazać mieszanie poprzedniej karmy z tą, którą my sami chcemy zacząć dostarczać. Chodzi o to, by w jak największym stopniu ułatwić zwierzęciu zaadoptowanie się w nowej przestrzeni. Dla psa przeprowadzka w nowe miejsce to również spora dawka stresu. Ważna jest także wiedza na temat oznaczania karm, które znajdziemy w sklepach, aby kupić odpowiednią do wieku psa. Producenci żywności dla zwierząt najczęściej oznaczają produkty, nazwą „junior” oraz „puppy”. Inne elementy żywieniowe będzie zawierać jedzenie dla starszego już psa. Jeśli takiego właśnie adoptujemy na przykład ze schroniska najlepiej zadbać o pokarm o wysokiej zawartości mięsa. To ułatwi naszemu pupilowi szybki powrót do dobrej formy. Popularnymi producentami dobrych karm są m.in. Taste of the Wild., Orijen, Applaws, Animonda czy też Acana.

  • Smakołyki

W walce z nauczeniem dobrych nawyków psiaka mogą być pomocne smakołyki. Pies tak samo, jak istota ludzka lubi być nagradzany za swoje postępy. Tutaj bardzo popularnym, ale równocześnie wartościowym smakołykiem może okazać się gryzak. Występuje on w różnych postaciach takich jak na przykład: kurze łapki, ogonki, uszy wołowe czy po prostu kości do żucia najlepiej te z mięsem. Nie bez powodu na te produkty właśnie, mówi się potocznie gryzaki, ponieważ zaspokajają taką samą potrzebę jak u małych dzieci. Szczeniaki, którym rosną zęby, wydaje się, że mogą wszystko, co jest w naszym mieszkaniu brać do pyszczka. No niestety kolejna para nowych butów bądź skarpetki mogą na tym mocno ucierpieć. Natomiast taka „zabawka” nie tylko zaspokoi potrzebę gryzienia. Doda także psu wielu wartościowych minerałów, tak niezbędnych na etapie dorastania.

  • Miska

Każdy pies powinien otrzymać od nas dwie miski. Jedną na wodę, drugą na pokarm. W zależności od wieku psa, naczynia te będą się różnić rozmiarem. Dla przykładu małemu psu wystarczy miska o pojemności od 0,3 do 0,7 litra. Duży pies bardzo możliwe, że będzie potrzebował miski nawet do 3 litrów. Rozmiar jednak to nie jedyny dylemat właścicieli. Bardzo często miski z plastiku, choć są tańsze to, ślizgają się po powierzchni podczas nabierania z nich jedzenia. To może być nie tylko niewygodne dla zwierzęcia, ale przysporzyć nam dodatkowego sprzątania. Na rynku można znaleźć miski wykonane z metalu bądź też ceramiki. Na pewno będą zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu ich czystości i pozostaną z nami na dłużej. Dodatkowo wiele naczyń dla zwierząt posiada obecnie antypoślizgowy spód, tak by jeszcze bardziej przywierały do podłogi. Istnieją także warianty misek na specjalnych nóżkach. Wybór jest szeroki, a w razie problemu często na internetowych aukcjach produkt można zwyczajnie zwrócić, jeśli nie spełni naszych oczekiwań.

  • Legowisko

Tutaj także należy kierować się dobrem psa oraz wiekiem. Nie sugerujmy się legowiskami, które zostaną z nami na zawsze, ponieważ pies do nich dorośnie. To mylne przekonanie, ponieważ mały szczeniak może czuć lęk i dyskomfort śpiąc w za dużym dla siebie posłaniu. Ważny jest również materiał, z którego wykonane jest legowisko. Najlepiej by było miękkie, przyjemne w dotyku i dawało poczucie bezpieczeństwa. Te z wikliny niestety nie będą dobrym rozwiązaniem, ponieważ szczeniak może udławić się ugryzionym przez niego kawałkiem. Tego byśmy nie chcieli, dlatego nie oszczędzajmy na dobrym materiale. Będzie można w ten sposób legowisko co jakiś czas wyprać, tak by znów pozostało świeże i przytulne. Idealnie sprawdzić się może posłanie typu „ponton”. Posiada wysokie ranty, które ochronią psiaka na przykład przed przeciągiem lub mrozem przy otwieraniu wejściowych drzwi w zimie.

  • Zabawki

Małe szczeniaczki uwielbiają się z nami bawić. Co jednak gdy zostają same w domu? Wtedy nasze przedmioty mogą stać się dla nich jeszcze bardziej atrakcyjne. Żeby tego uniknąć, pomyślmy o gadżetach, które są przeznaczone właśnie dla nich. Mogą to być piszczące zabawki do gryzienia, pluszaki, piłki czy do wspólnej już zabawy akcesoria przeznaczone do rzucania i aportowania. Na rynku pojawiły się także zabawki edukacyjne dla psów, są to na przykład psie łamigłówki. Na pewno pozwolą wyładować energie oraz zaciekawić pupila na długo. To przecież tak cenne podczas naszej nieobecności, by pies się nie nudził.

Zobacz artykuły w Lidlu!

  • Smycz i obroża

Każdy pies potrzebuje odpowiedniego ruchu. Jeśli nie mamy w domu ogrodu, musimy wspomóc naszego zwierzaka spacerami. Niezbędna do tego będzie obroża. Przy wyborze pamiętajmy, że jest to przedmiot, który bezpośrednio przylega do szyi naszego psa. Musi być wyścielony od wewnątrz jakimś przyjemnym w dotyku materiałem, aby nie podrażniał skóry psa. Obroża metalowe będzie kiepskim rozwiązaniem, ponieważ może narazić naszego zwierzaka na niepotrzebny ból i podrażnienia. Jeśli wybór obroży wprawia nas w dalszym ciągu w zakłopotanie, jest na to ciekawy również sposób. Zakup szelek spacerowych może okazać się wygodniejszy. Smycz w ten sposób przypina się na plecach, a nie przy szyi. Dodatkowo nie spowoduje zsuwania się niepotrzebnie co jakiś czas obroży z głowy psa.

  • Inne akcesoria

Takie dodatki jak: cążki do pazurków, szampony, szczotki do rozczesywania sierści, kocyki dla szczeniąt mogą stać się równie przydatne. Fani mody mogą się pobawić także w ubieranie swoich piesków w specjalnie przeznaczonych do tego ubrankach.
Jeśli wybieramy się z psem na dłuższy spacer w upalne dni, nie możemy zapomnieć także o wodzie dla niego. Specjalne poidła dla psa pomagają nawodnić naszego pupila, by miał siłę na dalszą drogę. Dostępne są także poidła w formie fontanny. Te z kolei świetnie sprawdzą się w domu, podczas naszej nieobecności.
 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama