Wycofano produkty do opalania popularnych marek. Sprawdź, o których mowa!

W mediach poinformowano o wycofaniu wybranych produktów do opalania marek Neutrogena i Aveeno. Za obie odpowiedzialny jest amerykański koncern Johnson & Johnson. Okazuje się, że zawarte w nich substancje są rakotwórcze i bardzo szkodliwe.

Kosmetyki do opalania od Johnson & Johnson wycofane ze sklepów.
Reklama

Johnson & Johnson ostrzega przed własnymi produktami

Johnson & Johnson kojarzy nam się ostatnio głównie ze szczepionkami na koronawirusa. Teraz media obiegła informacja, w której przedstawiciele koncernu ostrzegają przed swoimi produktami przeznaczonymi do opalania. Wakacje w pełni, więc coraz więcej osób kupuje tego typu kosmetyki, warto być czujnym i uważać na ich skład, czasem może się okazać wysoce rakotwórczy.

Wycofano ze sprzedaży produkty z filtrami UV od marek Neutrogena i Aveeno. Obie produkowane są właśnie na zlecenie amerykańskiego Johnson & Johnson. Kosmetyki mające chronić przed słońcem zawierają groźne, rakotwórcze substancje jak benzen. To związek chemiczny podejrzewany o toksyczność od wielu lat. Może wchłaniać się przez skórę, powodować zatrucia, a przy nadmiernej dawce nawet śmierć.

Wycofane produkty Neutrogena i Aveeno

Johnson & Johnson wycofał łącznie 5 partii kosmetyków do opalania. Wadliwą substancję wykryto w następujących seriach:

  • Neutrogena Beach Defense
  • Neutrogena Cool Dry Sport
  • Neutrogena Invisible Daily
  • Neutrogena Ultra Sheer
  • Aveeno Protect + Refresh

Przedstawiciele sklepów i drogerii zostali natychmiast poinformowani o sprawie, a klientów prosi się o czujność i niekupowanie wyżej wymienionych produktów. Każdy, kto nabył go wcześniej, może ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Johnson & Johnson uspokaja klientów

W serwisie wiadomoscikosmetyczne.pl możemy przeczytać o komunikatach wysyłanych przez Johnson & Johnson do mediów. Uspokojono klientów następującymi słowami: „Kontakt z substancją w kosmetykach przeciwsłonecznych na poziomach wykrytych w testach nie powinna powodować negatywnych konsekwencji zdrowotnych”. Dodano też, że produkty wycofano w trosce o klientów i zorganizowano dochodzenie, skąd benzen znalazł się w kosmetykach. Koncern zapewnia, że ten na co dzień nie był nigdy do niczego dodawany, więc przyczyna jego obecności musi zostać wyjaśniona. Pamiętajcie, jeśli nabyliście ostatnio artykuły do opalania Neutrogena i Aveeno z wyżej wymienionych linii, możecie zwrócić je do sklepu i nie używajcie ich pod żadnym pozorem.

Jesteś gotowy na wakacje? Pamiętaj, balsamy i olejki do opalania są bardzo ważne podczas wypoczywania na słońcu. Gdy zakładasz strój kąpielowy i wychodzisz na plaże. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry. Kosmetyki przeciwsłoneczne nie muszą być drogie. Poniżej w gazetkach prezentujemy najlepsze promocje.

Zobacz gazetki promocyjne z kosmetykami!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama