Wino roku 2023 w Makro Polska. Zaskakujący debiut Trzech Wspaniałych!

Trzy wersje smakowe z jedną nagrodą "Wina roku 2023" pojawiły się w ofercie znanej sieci handlowej. Masz teraz okazję do wzbogacenia smakowego wielu dań mięsnych, dań z ryb, potraw, w których królują makarony, ryż, albo same warzywa!

Makro Polska wybrało "Wino Roku 2023"
W tegorocznej edycji „Wino Roku 2023” zwyciężyło białe, czerwone i różowe wino Cepa Divisa z regionu Alta Rioja. Źródło: Adobe Stock
Reklama

Wino prosto z Hiszpanii

Znana sieć hurtowni Makro Polska, właśnie wzbogaciła swoją ofertę o alkoholi o "Wino Roku 2023". W tegorocznej edycji „Wina roku 2023”, nagrodę zdobyły białe, czerwone i różowe odmiany wina Cepa Divisa. Są one produkowane przez firmę Bodega Carlos Serres, w północnej części Hiszpanii, w okolicach Rioja Alta.

Jak informuje marka, ten region znany jest z bogatej oferty win, które uprawiane są w warunkach idealnych dla ich rozwoju m.in. z dominującym wpływem klimatu morskiego oraz gliniastej gleby. 

Wina Cepa Divisa słyną z wyraźnego, owocowego smaku. Jest to odpowiedź na najnowsze trendy i oczekiwania konsumentów – mówi Tomasz Noga, specjalista ds. wina w MAKRO Polska. – Firma Bodega Carlos Serres stosuje nowoczesne metody winifikacji, które wpływają na wyjątkowy smak i trwałość wina - dodaje Tomasz Noga. 

Wino roku 2023 z MAKRO Polska
Trzy barwy, trzy odmiany smakowe - Wino roku 2023. Fot. Makro Polska

Urozmaicenie smakowe wielu dań!

Wszystkie trzy rodzaje wina Cepa Divisa nadają się do podziwiania ich walorów zarówno bez dodatkowych smaków, jak też mogą świetnie uzupełnić nasze menu obiadowe, w chwili, gdy na stole pojawią się potrawy z różnego rodzaju mięs, ryb, dania z makaronem, serami, ryżem, czy potrawy z warzywami. Do wyboru mamy trzy wersje smakowe, odznaczające się również inną barwą.  

  • Jasnoczerwony kolor z fioletowymi refleksami ma wino Cepa Divisa Vendima Seleccionada ze szczepu Tempranillo. Jego orzeźwiający smak z nutami dymu i wanilii, lukrecji oraz czarnych owoców sprawia, że jest idealne do wszelkich rodzajów mięs, a także makaronów, ryżu i dań z warzywami. 
  • Z kolei Cepa Divisa Viura o jasnosłomkowej barwie ma wyrazisty, intensywny zapach z nutą owoców cytrusowych i zielonych jabłek. Może być podawane jako samodzielna przystawka do tapasów, do łagodnych potraw z ryżu, białych mięs, zimnych kremów, białych ryb i skorupiaków.
  • Wśród Wina Roku 2023 nie mogło również zabraknąć wina różowego. Cepa Divisa Rosé ma niezwykle wyrazisty aromat malin, z nutami fiołka, cukierków i balsamico. Jest uniwersalne. Idealnie pasuje do kuchni śródziemnomorskiej, szczególnie podkreślając smak smażonych ryb lub potrawy z warzyw, ryżu, makaronów, roślin strączkowych, czerwonego i białego mięsa, a nawet i serów.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama