Ważny komunikat. POLOmarket ostrzega przed oszustami! Na to uważaj!

POLOmarket został wykorzystany przez oszustów podszywających się pod sieć sklepu. Styl działania podobny do tego co zwykle, w mediach społecznościowych tworzone są fałszywe strony mające łudząco przypominać oryginalne. Przedstawiciele firmy apelują o ostrożność!

POLOmarket ostrzega przed oszutem.
źródło: POLOmarket
Reklama
ding ad-box placeholder

POLOmarket ostrzega

Na stronie głównej sieci POLOmarket zaczął wyświetlać się ważny komunikat. Sieć apeluje w nim o ostrożność, gdyż na Facebooku rozsyłane są fałszywe wiadomości. Szczególnie narażeni są stali klienci lub osoby mające sklep w pobliżu. Oszuści wykorzystują podstawową wiedzę o nas, by złapać na haczyk i wyłudzić dane lub pieniądze.

Konto Facebook, przed którym ostrzegają przedstawiciele marketu to: Polo-market. Na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie i może brzmieć wręcz jak wiarygodna i oficjalna nazwa fanpage’u czy strony. Tak jednak nie jest. To POLOmarket Polski Supermarket jest jedyną słuszną nazwą, której należy ufać w social mediach. A każdy inny obsługiwany jest przed podszywaczy.

  • POLOmarket Polski Supermarket – właściwe konto Facebook
  • Polo-market – fałszywe konto

Jak oszuści nabierają klientów POLOmarket?

Klienci POLOmarket otrzymują wiadomości z informacją o wygranej w konkursie, tam dostają prośbę o udzielenie odpowiedzi na pytania. Następnie ktoś zaczyna wyłudzać dane, prosząc o przesłanie skanu dowodu osobistego lub innych dokumentów potwierdzających tożsamość. Tak właśnie działają oszuści, gdyż w prawdziwych konkursach i loteriach nikt takich szczegółów nie wymaga.

Przypomnijmy, przez udzielenie komuś danych osobowych w łatwy sposób narażamy się na utratę pieniędzy z konta lub wykorzystywanie naszego nazwiska w obcych nam sprawach. POLOmarket prosi wszystkich o dokładne sprawdzanie nadawcy wiadomości, za każdym razem, gdy otzrzymujemy coś w formie SMS czy online. Trwa to zaledwie kilka sekund, a może uratować nas od niepotrzebnych komplikacji i stresu.

Gdzie zgłosić oszusta?

POLOmarket zaczął ostrzegać przed oszustami dlatego, że to klienci zgłaszali przypadki podejrzanych sytuacji. Było ich naprawdę sporo. Każda osoba, która spotka się z podobnym incydentem, powinna zignorować otrzymane powiadomienia, a konto podszywacza zgłosić do Administracji portalu Facebook. Tylko to może zatrzymać falę przykrych konsekwencji.
Poniżej zamieszczamy również screen oryginalnego komunikatu ze strony POLOmarket:

POLOmarket
źródło: POLOmarket

Interesują cię promocje w sklepach? Sprawdzaj gazetki na Ding.pl. Poniżej wybrana oferta!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.