Ważny komunikat. POLOmarket ostrzega przed oszustami! Na to uważaj!

POLOmarket został wykorzystany przez oszustów podszywających się pod sieć sklepu. Styl działania podobny do tego co zwykle, w mediach społecznościowych tworzone są fałszywe strony mające łudząco przypominać oryginalne. Przedstawiciele firmy apelują o ostrożność!

POLOmarket ostrzega przed oszutem.
źródło: POLOmarket
Reklama

POLOmarket ostrzega

Na stronie głównej sieci POLOmarket zaczął wyświetlać się ważny komunikat. Sieć apeluje w nim o ostrożność, gdyż na Facebooku rozsyłane są fałszywe wiadomości. Szczególnie narażeni są stali klienci lub osoby mające sklep w pobliżu. Oszuści wykorzystują podstawową wiedzę o nas, by złapać na haczyk i wyłudzić dane lub pieniądze.

Konto Facebook, przed którym ostrzegają przedstawiciele marketu to: Polo-market. Na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie i może brzmieć wręcz jak wiarygodna i oficjalna nazwa fanpage’u czy strony. Tak jednak nie jest. To POLOmarket Polski Supermarket jest jedyną słuszną nazwą, której należy ufać w social mediach. A każdy inny obsługiwany jest przed podszywaczy.

  • POLOmarket Polski Supermarket – właściwe konto Facebook
  • Polo-market – fałszywe konto

Jak oszuści nabierają klientów POLOmarket?

Klienci POLOmarket otrzymują wiadomości z informacją o wygranej w konkursie, tam dostają prośbę o udzielenie odpowiedzi na pytania. Następnie ktoś zaczyna wyłudzać dane, prosząc o przesłanie skanu dowodu osobistego lub innych dokumentów potwierdzających tożsamość. Tak właśnie działają oszuści, gdyż w prawdziwych konkursach i loteriach nikt takich szczegółów nie wymaga.

Przypomnijmy, przez udzielenie komuś danych osobowych w łatwy sposób narażamy się na utratę pieniędzy z konta lub wykorzystywanie naszego nazwiska w obcych nam sprawach. POLOmarket prosi wszystkich o dokładne sprawdzanie nadawcy wiadomości, za każdym razem, gdy otzrzymujemy coś w formie SMS czy online. Trwa to zaledwie kilka sekund, a może uratować nas od niepotrzebnych komplikacji i stresu.

Gdzie zgłosić oszusta?

POLOmarket zaczął ostrzegać przed oszustami dlatego, że to klienci zgłaszali przypadki podejrzanych sytuacji. Było ich naprawdę sporo. Każda osoba, która spotka się z podobnym incydentem, powinna zignorować otrzymane powiadomienia, a konto podszywacza zgłosić do Administracji portalu Facebook. Tylko to może zatrzymać falę przykrych konsekwencji.
Poniżej zamieszczamy również screen oryginalnego komunikatu ze strony POLOmarket:

POLOmarket
źródło: POLOmarket

Interesują cię promocje w sklepach? Sprawdzaj gazetki na Ding.pl. Poniżej wybrana oferta!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama