Ważne! Nie otrzymasz zasiłku chorobowego z urzędu! Musisz złożyć wniosek!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny przestrzega, że zasiłek chorobowy nie jest wypłacany z urzędu. Dodatkowych pieniędzy nie otrzymają osoby, które nie złożyły wcześniej odpowiedniego wniosku. Czy ten warunek muszą spełnić wszyscy? Jak najlepiej przesłać dokumenty niezbędne do uzyskania zasiłku? Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz w naszym artykule.

Zasiłek chorobowy
Kto musi złożyć wniosek o zasiłek chorobowy w ZUS? Fot. Adobe Stock.
Reklama
ding ad-box placeholder

Kto musi złożyć wniosek o zasiłek chorobowy w ZUS?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych finansuje zasiłek chorobowy jednak jego wypłata nie nastąpi, jeżeli osoby prowadzące działalność gospodarczą, osoby z nimi współpracujące, duchowni czy osoby w sytuacji ustania zatrudnienia, nie złożyły wcześniej specjalnego wniosku. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ brak dokumentów o zasiłek w ZUS będzie skutkował nieotrzymaniem pieniędzy, które w wielu przypadkach mogą okazać się po prostu niezbędne do kupienia leków czy opłacenia leczenia.

Ważne - trzeba pamiętać, że roszczenie o zasiłek chorobowy przedawnia się po upływie 6 miesięcy od ostatniego dnia okresu, za który przysługiwał ten rodzaj zasiłku.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że jeżeli osoba pracuje w firmie, w której zatrudnionych jest przynajmniej 20 pracowników, to wtedy zadaniem pracodawcy jest wypłata zasiłku chorobowego. W tym przypadku nie trzeba wypełniać żadnego wniosku i następnie składać go później w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Jak naprościej złożyć wniosek o zasiłek chorobowy?

Jeżeli okazało się, że musisz złożyć wniosek o zasiłek chorobowy, to nie przejmuj się. Przygotowanie takiego dokumentu nie powinno sprawić ci żadnych problemów, wystarczy, że uzupełnisz w nim swoje dane i podasz kilka innych wymaganych informacji. Następnie należy go złożyć. W jaki sposób to zrobić? W szczególności warto zastanowić się nad skorzystaniem z serwisu internetowego PUE ZUS. To opcja, która pozwoli zaoszczędzić najwięcej czasu.

Wniosek o zasiłek chorobowy można również:

  • wysłać w najbliższym oddziale Poczty Polskiej,
  • złożyć w placówce ZUS.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder