• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

W Carrefour powstała stacja do napełniania butelek kosmetykami!

Carrefour w swoich działaniach bardzo często stawia na zmiany proekologiczne. Tym razem współpraca sieci Carrefour z marką kosmetyczną Yope oraz startupem Swapp! zaowocowała stworzeniem stacji refillingowej. Klienci w specjalnym automacie mogą napełniać butelki wielokrotnego użytku kosmetykami Yope.

Każdego roku na świecie zużywa się ogromne ilości plastiku. Wykorzystywanie tworzyw sztucznych znacząco wpływa na naszą planetę. Rozwiązanie jakie wprowadziła sieć Carrefour ma przyczyniać się  do zmniejszenia ilości zużytego plastiku z opakowań po kosmetykach. Takie rozwiązania dają wiele społecznych korzyści, ale nie tylko. Klienci kupując kosmetyki z automatu płacą jedynie za produkt, a nie opakowanie. To oznacza, że kosmetyki Yope ze specjalnej  stacji są tańsze o 15%.

Jak skorzystać z automatu?

To niezwykle proste i intuicyjne. Automat obsługą jest zbliżony do wielu ekspresów do kawy, dlatego obsługa urządzenia nie powinna przysporzyć żadnych problemów. Wystarczy tak naprawdę kilka kroków:

•    Wystarczy postawić pustą 500 ml butelkę we wskazanym miejscu, 
•    Następnie na ekranie wybrać interesujący klienta produkt, 
•    Płatności należy dokonać za pomocą terminala zbliżeniowego,
•    Na samym końcu pozostaje już tylko nacisnąć opcję: start. 

Można skorzystać z własnej butelki przyniesionej ze sobą, bądź zakupić lub wypożyczyć pojemnik już na miejscu. Oczywiście zgodnie z misją sieci - zakupione butelki służą do wielokrotnego użytku.

Jakie produkty oferuje stacja refilingowa w Carrefour?    

Produkty do napełnienia w automacie to kosmetyki marki Yope. Jest to polska marka składająca się z ponad 90% z naturalnych składników. Markę wyróżnia najwyższa jakość oraz bezpieczne dla skóry składniki. Wśród oferowanych kosmetyków znajdują się: łagodne mydło antybakteryjne, szampon Mleko Owsiane, żel pod prysznic Yunnan oraz naturalne mydło w płynie Werbena.    
Sieć Carrefour ma w planach sukcesywnie wprowadzać zmiany, które mają służyć wspólnej planecie. Barbara Kowalska, dyrektor działu jakości i zrównoważonego rozwoju w Carrefour, dodaje: „W 2018 roku

Grupa Carrefour zobowiązała się w ramach polityki opakowań do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów opakowaniowych. Główne cele wyznaczone w tym obszarze to: wprowadzenie do 2025 r. 100 proc. opakowań własnej marki nadających się do recyklingu lub kompostowania, a także zmniejszenie masy opakowań własnej marki do 2022 roku o 5 proc. w porównaniu z 2017 r.”. Stworzenie w sieci automatu jest na chwilę obecną testem, który ma wskazać realne zapotrzebowanie na tego typu usługę. Biorąc pod uwagę coraz większą świadomość konsumentów, w doborze ekologicznych opakowań,  projekt może szybko odnieść zamierzony sukces.    

Sprawdź promocje w sklepach!

Monika Półtorak

Miłośniczka dobrych książek, kina i teatru. W wolnej chwili chętnie wskakuje na rower w poszukiwaniu nowych dla siebie dróg. Kocha lato, uwielbia kwiaty i stara się pamiętać o tym, że śmiech to samo zdrowie. Pasjonatka dobrej, najlepiej włoskiej kuchni.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Ding poleca
  • Kosmetyki
  • Intermarche
  • Carrefour
  • Tesco
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Hity tygodnia w POLOmarketPOLOmarket
30 września - 6 października 2020
Gazetka POLOmarket
Ogrzewanie w CastoramieCastorama
23 września - 11 października 2020
Gazetka Castorama
Impreza niskich cen w Carrefour Carrefour
29 września - 3 października 2020
Gazetka Carrefour
Od czwartku w LidluLidl
1 - 3 października 2020
Gazetka Lidl
Jesień/Zima 2020 DekoriaDekoria
1 września 2020 - 28 lutego 2021
Gazetka Dekoria
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 września - 6 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Sezon jesień-zima w Rossmannie! Rossmann
1 - 15 paź 2020
Gazetka Rossmann
Sekretny ogród w Black Red WhiteBlack Red White
10 wrze - 8 paź 2020
Gazetka Black Red White
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Katalog LidlLidl
28 wrze - 3 paź 2020
Gazetka Lidl
Katalog sklepu online LidlLidl
7 wrze - 30 lis 2020
Gazetka Lidl
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 wrze - 6 paź 2020
Gazetka Leroy Merlin

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge