Visa Mobile, czyli płatności za zakupy online w kilku krokach

Z roku na rok w naszym kraju coraz więcej osób kupuje online1. W 2021 roku choć raz produkt ze sklepu internetowego zamówiło 77% internautów1, a ponad 80% e-konsumentów uznało zakupy w internecie za wygodne i nieskomplikowane2. Wynika to między innymi z dostępu do nowoczesnych metod płatności online i powstawania nowych rozwiązań, znacznie usprawniających finalizowanie transakcji. Jednym z nich jest Visa Mobile3.

Visa Mobile
Reklama

Czym jest Visa Mobile? 

Visa Mobile to rozwiązanie, które powstało po to, by umożliwiać e-kupującym szybkie, bezpieczne i wygodne płatności przez internet3. Uruchamiając ją w mobilnej aplikacji bankowej albo instalując w formie osobnej aplikacji na telefon, użytkownik zyskuje wiele korzyści: 

  • nie musi podczas płatności w sklepie internetowym wprowadzać każdorazowo danych karty płatniczej i podawać jakichkolwiek haseł3; 
  • może uniknąć przeklikiwania się przez wiele wyskakujących w sklepie okien i wypełniania licznych pól formularza podczas płatności online3; 
  • zawierana przez niego transakcja jest zabezpieczana przez Visa3; 
  • może płacić z urządzeń mobilnych posiadających dostęp do internetu3; 
  • proces płatności z Visa Mobile jest intuicyjny i łatwy.3. 

Visa Mobile to rozwiązanie, z którego jako pierwsi mogą skorzystać Polacy4. Bazuje na standardzie EMV SRC, które znane jest na naszym rynku jako Visa Click to Pay lub Kliknij i zapłać z Visa4. Dzięki temu użytkownik ma pewność korzystania z licznych warstw zabezpieczeń zapewnianych przez Visa4. 

Jak płacić z Visa Mobile? 

Aby płacić z Visa Mobile, wystarczy wybrać jedną z dwóch metod korzystania z niej, a następnie skonfigurować usługę3. Oto 3 kroki, które wystarczą, by proces płatności w internecie stał się szybki, wygodny i bezpieczny3. 

Krok 1 – uruchomienie lub zainstalowanie Visa Mobile 

Aby płacić z Visa Mobile, wystarczy uruchomić odpowiednią funkcję w mobilnej aplikacji bankowej albo ściągnąć osobną aplikację (pobierz Visa Mobile w sklepie z aplikacjami dedykowanym konkretnemu systemowi operacyjnemu)3. 

Lista banków, których klienci już teraz skorzystają z tej usługi, znajduje się na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html (może to wymagać aktualizacji aplikacji albo dokonania innych czynności)3. 

Krok 2 – konfiguracja Visa Mobile 

Kolejnym krokiem jest dodanie karty płatniczej Visa (robi się to tylko raz!) oraz podanie kilku informacji – potrzebne mogą być np. numer telefonu i adres e–mail3 

Na etapie konfiguracji, w zależności od wybranego rozwiązania, mogą pojawić się pewne różnice, ale cały proces za każdym razem przebiega intuicyjnie i szybko3. 

Krok 3 – płatności online z Visa Mobile 

Kiedy aplikacja zostanie skonfigurowana, można już płacić Visa Mobile za zakupy w internecie3. Aby to zrobić, wystarczy znaleźć ikonę z nazwą tego rozwiązania w sklepie online, a następnie podać swój numer telefonu (we właściwym polu) oraz zaakceptować płatność na smartfonie w aplikacji3. To wszystko! 

Warto dodać, że jeszcze przed potwierdzeniem transakcji, użytkownik może przejrzeć jej szczegóły3. 

Artykuł powstał przy współpracy z Visa. 

Bibliografia: 

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 10 
  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 72 
  1. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 30.05.2022 
  1. VISA, Visa Mobile może zmienić to jak płacimy kartami w sieci – wywiad 10.10.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-wywiad-1631263907288.html, dostęp: 30.05.2022 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama