Używałeś tej łyżki? Uważaj, produkt został wycofany przez GIS!

GIS wycofał kolejne produkty z rynku. Tym razem chodzi o przyrządy kuchenny.

Reklama

Uważaj na te produkty!

Gis wycofał produkty, których często używamy w kuchni. Mowa o łyżeczce nylonowej oraz ugniataczu to ziemniaków. Produkty można było kupić zapewne w wielu sklepach. Według Głównego Inspektora Sanitarnego, z przeprowadzonych badań wynika, że substancje zawarte w produktach przedostają się do żywności. Może to stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia. Jeżeli używasz produktów tego typu, sprawdź, czy nie masz w domu właśnie tych!

  • Ugniatacz do ziemniaków ODELO PRESTIGE Quality line, SELLA – numer partii: 0D 1509. Dystrybutor tego produktu to DELHAN, ul. Budowlanych 5, 64-100 Leszno.
     
    ugnaiatcz do ziemniaków
    Źródło: GIS

  • Łyżeczka nylonowa Fackelmann numer produktu: 151537

Na uchwycie czarnej łyżeczki z nylonu można zobaczyć symbol dopuszczający wyrób do kontaktu z żywnością, dołączona jest też etykieta o treści” PL. ŁYZECZKA PL. Wyprodukowana została w Chinach i importowana do Polski przez Fackelmann Polska Sp. z o.o Tomice, ul. Europejska 13, 05-532 Baniocha.

łyżeczka czarna nylonowa
Źródło: GIS


Organy państwowe poinformowały o wdrożeniu procedury, dzięki której produkty zostaną wycofane z rynku. Produktów nie można używać w kontakcie z żywnością.

Sprawdź promocje na artykuły kuchenne w Agata!

Gazetka Castorama:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama