Uważaj na ziemniaki z Lidla! GIS ostrzega

Koniecznie zwróć uwagę na najnowsze ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. GIS poinformował o wycofaniu z obrotu partii ziemniaków, które były dostępne w Lidlu. Przekroczono w nich maksymalnej dopuszczalnej ilości środka ochrony roślin. Spożycie tych ziemniaków może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. 

ostrzeżenie gis
ziemniaki lidl Fot. Adobe Stock
Reklama

Zwykle wycofywane z obrotu przez GIS są gotowe produkty lub mięso. Bardzo rzadko ostrzeżenia dotyczą owoców i warzyw. Jednakże tym razem mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją. GIS poinformował 14 marca o wycofaniu z obrotu partii ziemniaków. Wykryto w nich podwyższony poziom chloroprofamu. Jest to środek ochrony roślin z grupy herbicydów, stosowany do hamowania kiełkowania.

GIS ostrzega: Przekroczono normy

Główny Inspektor Sanitarny otrzymał informację, że firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. wycofuje partię ziemniaków jadalnych sałatkowych. Produkt był dostępny w popularnym dyskoncie Lidl. Powodem wycofania produktu były wyniki badań przeprowadzonych w ramach kontroli właścicielskiej na obecność pestycydów. Stwierdzono, że spożycie ziemniaków zawierających nadmierny poziom chloroprofamu może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. 

Które ziemniaki zostały wycofane z Lidla?

Poniżej prezentujemy zdjęcie i szczegółowe informacje dotyczące wycofanego produktu.

GIS wycofuje ze sprzedaży ziemniaki Lidl
GIS ostrzega przed partią ziemniaków z Lidla Fot. GIS 

Nazwa produktu: Ziemniaki jadalne sałatkowe 1,5 kg, odmiana PRIMABELLE

Numer partii: L 09/02

Zapakowane dla: Lidl Sp. z o.o. Sp. k., Jankowice ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

Zakład pakujący: P. P-U-H Awex sp. z o.o. Kościuszków 11, 63-460 Nowe Skalmierzyce

Koniecznie sprawdźcie, czy posiadacie te ziemniaki w domu. Dystrybutor zastosował procedurę wycofania wskazanej partii ze sprzedaży w województwach, gdzie dana partia była dystrybuowana. Informacje o wycofaniu znajdziemy też w sklepach. Klienci mają możliwość zwrotu produktu w dowolnym sklepie bez konieczności okazywania paragonu.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama