Uważaj na ziemniaki z Lidla! GIS ostrzega

Koniecznie zwróć uwagę na najnowsze ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. GIS poinformował o wycofaniu z obrotu partii ziemniaków, które były dostępne w Lidlu. Przekroczono w nich maksymalnej dopuszczalnej ilości środka ochrony roślin. Spożycie tych ziemniaków może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. 

ostrzeżenie gis
ziemniaki lidl Fot. Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Zwykle wycofywane z obrotu przez GIS są gotowe produkty lub mięso. Bardzo rzadko ostrzeżenia dotyczą owoców i warzyw. Jednakże tym razem mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją. GIS poinformował 14 marca o wycofaniu z obrotu partii ziemniaków. Wykryto w nich podwyższony poziom chloroprofamu. Jest to środek ochrony roślin z grupy herbicydów, stosowany do hamowania kiełkowania.

GIS ostrzega: Przekroczono normy

Główny Inspektor Sanitarny otrzymał informację, że firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. wycofuje partię ziemniaków jadalnych sałatkowych. Produkt był dostępny w popularnym dyskoncie Lidl. Powodem wycofania produktu były wyniki badań przeprowadzonych w ramach kontroli właścicielskiej na obecność pestycydów. Stwierdzono, że spożycie ziemniaków zawierających nadmierny poziom chloroprofamu może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. 

Które ziemniaki zostały wycofane z Lidla?

Poniżej prezentujemy zdjęcie i szczegółowe informacje dotyczące wycofanego produktu.

GIS wycofuje ze sprzedaży ziemniaki Lidl
GIS ostrzega przed partią ziemniaków z Lidla Fot. GIS 

Nazwa produktu: Ziemniaki jadalne sałatkowe 1,5 kg, odmiana PRIMABELLE

Numer partii: L 09/02

Zapakowane dla: Lidl Sp. z o.o. Sp. k., Jankowice ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

Zakład pakujący: P. P-U-H Awex sp. z o.o. Kościuszków 11, 63-460 Nowe Skalmierzyce

Koniecznie sprawdźcie, czy posiadacie te ziemniaki w domu. Dystrybutor zastosował procedurę wycofania wskazanej partii ze sprzedaży w województwach, gdzie dana partia była dystrybuowana. Informacje o wycofaniu znajdziemy też w sklepach. Klienci mają możliwość zwrotu produktu w dowolnym sklepie bez konieczności okazywania paragonu.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder