Uwaga, rodzice! Pepco wycofuje te niebezpieczne produkty dla dzieci

Sieć sklepów Pepco wycofuje z rynku niebezpieczne produkty dla dzieci! Dowiedz się, jakie rzeczy natychmiast zwrócić, by chronić zdrowie Twoich pociech. 

wycofane produkty
pepco wycofane produkty Fot. Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Robiłeś niedawno zakupy dla dzieci w Pepco? Jeśli tak, ta informacja jest dla Ciebie kluczowa. Sieć sklepów Pepco poinformowała o wycofaniu z rynku dwóch produktów dla dzieci. Mogą one stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jeśli masz w domu którąś z wymienionych rzeczy, niezwłocznie je zwróć!

Pepco wycofuje niebezpieczne produkty dla dzieci

Pepco podkreśla, że decyzja o wycofaniu produktów została podjęta w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych klientów. Z oferty zniknęły dwa produkty: grzechotki i kreda do włosów. Obydwu nie znajdziemy już na półkach sklepu, ponieważ nie spełniają europejskich standardów bezpieczeństwa. O jakich konkretnie produktach mowa? Już zdradzamy! 

Grzechotka niemowlęca krówka – zagrożenie udławienia!

Pepco - wycofane produkty
Jestli masz te grzechotki, koniecznie zwróć je do sklepu! 

Pierwszym z produktów jest PLU 345236 Grzechotka niemowlęca krówka. Co jest nie tak? W wyniku badań stwierdzono, że zabawka jest niezgodna z europejską normą zabawkową EN 71-1:2014+A1:2018. W praktyce oznacza to, że istnieje ryzyko udławienia, gdyż z grzechotki mogą się oderwać małe części. Jeżeli Twój maluch ma tę zabawkę, zwróć ją jak najszybciej.

Kreda do włosów z tatuażami – niebezpieczne barwniki

Pepco - wycofane produkty
W tej kredzie do włosów są niebezpieczne składniki!

Kolejnym wycofanym produktem jest PLU 340688 kreda do włosów z tatuażami. Testy wykazały, że zawiera ona niedozwolone barwniki. Stanowi to naruszenie europejskiego rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 w sprawie produktów kosmetycznych. Jeżeli planowałaś kolorową metamorfozę fryzury swojego dziecka, odpuść sobie na razie.

Jak zwrócić wycofane produkty?

Nie ryzykuj zdrowia swoich pociech! Jeśli posiadasz którykolwiek z tych produktów, zwróć go jak najszybciej. Możesz to zrobić w dowolnym sklepie Pepco, bez konieczności okazywania paragonu. Firma zwróci Ci pełną kwotę za zakup. Podziel się tą informacją z innymi rodzicami. Bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.