To już nie sklep, a wypożyczalnia. Tak kolejna sieć z fantazją obchodzi przepisy!

Kolejna sieć omija nowy zakaz handlu. Na jaki pomysł wpadła? Okazuje się, że możliwości jest wiele, bo nowelizacja przepisów nie uwzględniła kilku typów działalności. Po Intermarche i Al.Capone, przyszła pora na nich. Ile jeszcze marketów odważy się to zrobić?

Groszek obchodzi zakaz handlu.
Reklama

Czy sklep może być wypożyczalnią?

Zakaz handlu w uszczelnionej wersji zaczął obowiązywać w lutym. Bardzo szybko okazało się, że sklepy mają swoje asy w rękawie i nie zamierzają się poddawać. Zakupy w niedziele zaproponowały już wybrane placówki Intermarche i Al.Capone, wszystko dzięki nietypowym pomysłom. Aktualne przepisy mówią jasno, że nie zabrania się sprzedaży m.in. w placówkach kultury, instytucjach sportowych czy przystankach autobusowych i dworcach. Do grona wspomnianych marketów dołączył Groszek.

Wystarczyło, że Groszek przemienił się w wypożyczalnie sprzętu turystycznego, a zakupy w każdą niedzielę zrobimy w nim, pomimo uszczelnionych przepisów. Franczyzowa sieć w Chojnicach postanowiła działać zaraz po tym, jak w lutym zaczęły obowiązywać surowe zasady. Do tej pory wystarczyło być placówką pocztową i umożliwić odbiór i nadawanie paczek. Po wprowadzeniu trudnych do spełnienia wymogów (konieczność wykazania przychodu z działań pocztowych m.in. 40%), zaczęto szukać kolejnych luk i się udało.

Jak działa wypożyczalnia w sklepach Groszek?

Sklepy Groszek umożliwiają wypożyczenie roweru. Każdy klient, który z jakiegoś powodu potrzebuje nagle środka transportu, może wykorzystać jednoślad do wybranych celów. W najbliższym czasie usługa będzie się rozwijać. Już niebawem na miejscu pojawią się m.in. deski do pływania, kajaki i inne.

W ramach rozwoju wypożyczalni sklepów Groszek działać ma zacząć również strona internetowa oferująca dostęp do tej usługi i aplikacja, która przyspieszy rezerwowanie sprzętów. Łącznie od 6 lutego dostępnych 9 punktów stacjonarnych w Chojnicach. Osoby chcące korzystać muszą odebrać specjalną kartę z pieczątką i podpisem prezesa spółki.

Kolejna sieć otwiera sklepy w niedziele! Znalazła lukę w ustawie!

Omijanie zakazu handlu przez sklep spotka się z nieprzyjemnymi konsekwencjami?

Groszek, który zrobił sobie niedziele handlowe w każdym tygodniu, zaznacza, że stworzenie wypożyczalni w żaden sposób nie ma związku z zaostrzeniem ostatnich przepisów. Podobno projekt w planach był już dawno, a tego, że tak nie było, nikt właścicielom firmy nie udowodni. Ci zwracają uwagę na to, że Chojnice są miastem turystycznym, w którym takie usługi mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Nieco inne zdanie o całej sytuacji mają urzędnicy państwowi. Zaraz po tym, jak Intermarche, Al. Capone i Groszek pokazały swoje sposoby na ominięcie zakazu handlu, szybko zapowiedziano szczegółowe kontrole w całej Polsce. Czy ktoś będzie w stanie ukarać przedsiębiorców, skoro ci nie łamią prawa? Inspektorzy PIP mieli niedzielę pełną pracy, wniosek o sprawdzenie, jak nowe przepisy działają w rzeczywistości, zleciła "Solidarność". Do przedsiębiorców kierowane są apele z prośbą o zaprzestanie działalności pozorowanych.

Sklepy znalazły nowy sposób na ominięcie zakazu handlu! Będziesz w szoku!

Interesują cię promocje i nowości ze świata handlu? Zobacz gazetkę na Ding.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama