Ta sieć omija zakaz handlu w niedziele i otwiera sklepy. Znalazła sposób

Zaostrzony zakaz handlu w niedziele spowodował, że od wielu miesięcy dyskonty, markety i wiele innych sklepów nie działają w niedziele, do tej pory nie znalazły jeszcze skutecznego sposobu, żeby ominąć obowiązujące przepisy w legalny sposób. Dowiedzieliśmy się, że jedna z dość znanych sieci handlowych zastosowała pewną metodę, która pozwala prowadzić sprzedaż w każdy ostatni dzień tygodnia.

Znana sieć sklepów otwiera sklepy w niedziele niehandlowe. Fot. Adobe Stock.
Znana sieć sklepów otwiera sklepy w niedziele niehandlowe. Fot. Adobe Stock.
Reklama

Markety alkoholowe sieci Duży Ben działają w niedziele niehandlowe. Jak to możliwe?

Serwis wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że sieć Duży Ben należąca do Grupy Eurocash, zdecydowała się już na otwarcie części swoich sklepów w niedziele niehandlowe. Jak to możliwe przy tak surowych przepisach wprowadzonych przez rządzących? Przedstawiciele sieci marketów alkoholowych Duży Ben znaleźli sposób, który pozwala ominąć legalnie obowiązujący zakaz sprzedaży.

Niektóre markety sieci Duży Ben wyposażone są w kasy samoobsługowe, które umożliwiają klientom robienie zakupów samodzielnie. W niedziele niehandlowe w tych placówkach nie pracuje żaden sprzedawca, konsumenci sami mogą wybrać produkty i za nie zapłacić dzięki kasom samoobsługowym. Na pierwszy rzut oka od razu nasuwa się jednak pewna wątpliwość. Jak sprawdzana jest pełnoletność, jeżeli w sklepie nie ma żadnego sprzedawcy?

Wiadomości Handlowe dowiedziały się, że przed wejściem do sklepu Duży Ben w niedzielę niehandlową pełnoletność sprawdza ochroniarz. Jeżeli klient ma skończone 18 lat, może wejść do sklepu i zrobić samodzielnie zakupy. Okazuje się, że ta metoda jest nadal legalna i jak widać pozwala skutecznie ominąć obowiązujący zakaz sprzedaży w niedziele bez łamania prawa.

Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2023 roku?

W tym miejscu chcieliśmy poinformować, w jakie niedziele w tym roku mogą prowadzić sprzedaż wszystkie znane dyskonty, supermarkety i galerie handlowe. W marcu nie będzie ani jednego takiego dnia, natomiast na kwiecień zostały zaplanowane aż dwa terminy z wolnym handlem. Sprawdź, kiedy dokładnie wypadają i sprawdź też pozostałe daty do końca 2023 roku.

Niedziele handlowe w 2023 roku - daty:

  • 2 kwietnia,
  • 30 kwietnia,
  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama