Ta marka znika ze sklepów! Wszystko za sprawą wyroku sądu!

Znana marka napojów energetycznych będzie musiała usunąć się z rynku. Powodem stały się opakowanie, które naruszały zasady uczciwej konkurencji. Jakiego produktu już nie kupimy?

Reklama
ding ad-box placeholder

Nagine zniknie ze sklepów

Pod marką Nagine kryją się napoje energetyczne wytwarzane przez firmę FoodCare , która mają szalenie podobne opakowanie to energetyków Tiger. Decyzja na stworzenie takich butelek powstała prawdopodobnie dlatego, by upodobnić się do marki bardziej znanej. Taka praktyka bardzo łatwo pozwala wprowadzić klientów w błąd. Przez niefortunny wybór sieć będzie musiała wycofać się z rynku.

Całej sprawie przyjrzał się sąd. Padła decyzja o naruszenie zasad uczciwej konkurencji przez Nagine. Teraz firma produkująca te napoje nie może wytwarzać ani wprowadzać do obrotu i reklamować Nagine. Opakowania okazały się podobne to Tiger za bardzo. Tak naprawdę widzimy ten sam rozmiar puszki, kolory i rodzaj napisów. Widząc oba produkty na półce obok siebie bardzo łatwo się pomylić, który to który.

Tiger a Nagine
Na zdjęciu oba napoje. 

Wyrok sądu zapadł 8 go stycznia. Poza zakazem wprowadzania napojów na rynek firma musi publicznie przeprosić w dwóch dziennikach prasowych konsumentów oraz dystrybutorów Tigera za nieuczciwe działanie. Sprawa toczyła się już długo, bo od 2018 roku, jednak po dwóch latach wreszcie doczekała się finału.

Opinie internautów na temat tej sprawy są podzielone. W komentarzach popularnych serwisów widać głosy oburzenia, że wystarczy umieć czytać, a napój nikomu się nie pomyli albo że puszki wcale nie są do siebie tak bardzo podobne. Inni zaś uważają, że nałożona kara jest zbyt mała, a gdyby sprawa miała miejsce za granicą naszego kraju, to firma Food Care płaciłaby ogromne kary pieniężne. Co Wy sądzicie na ten temat?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder