Ta marka modowa ma ogromne kłopoty. Jest o krok od bankructwa

Kolejna bardzo znana marka modowa znalazła się w poważnych kłopotach finansowych, które mogą doprowadzić do dramatycznych scenariuszy w postaci zamknięcia wszystkich sklepów i co gorsze, ogłoszenia bankructwa. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, o jaką firmę chodzi oraz czy istnieje jeszcze dla niej ratunek.

Moda
Legendarna marka modowa znalazła się na skraju bankructwa. Fot. Adobe Stock.
Reklama

Jaka marka modowa wpadła w poważne problemy?

W ostatnim czasie na łamach naszego serwisu Ding.pl dość często informujemy o problemach znanych marek modowych. Tym razem dowiedzieliśmy się, że w poważne kłopoty wpadła firma Trussardi.

Co trzeba wiedzieć o Trussardi? Na pewno jest to marka legendarna, ponieważ została założona ponad 100 lat temu, konkretnie w 1911 roku. Co ciekawe, na początku swojej działalności produkowała tylko rękawiczki, dopiero na przestrzeni kolejnych lat rozwijała swoją ofertę o skórzane buty i torebki, w jej sklepach później pojawiły się ubrania na kobiet, mężczyzn i dzieci, jak również wiele dodatków modowych.

Trussardi znalazło się na skraju bankructwa. Dlaczego?

Marki modowe przez konsekwencje, jakie wywołała pandemia koronawirusa nadal muszą mierzyć się z mniejszymi lub większymi stratami finansowymi. Ponadto mamy również do czynienia z bardzo poważnym kryzysem inflacyjnym, który również w dużym stopniu osłabia wiele firm. Te czynniki wpłynęły w sporym stopniu również na kłopoty Trussardi.

Jak podaje "Rzeczpospolita" Trussardi zmaga się bardzo trudną sytuacją finansową już od dłuższego czasu. Podobno kłopoty firmy się pogłębiły przez problemy z produkcją nowych towarów, jak również dystrybucją. To wszystko doprowadziło do zamknięcia niektórych sklepów i w konsekwencji zwolnienia części pracowników. Teraz marka modowa musi przejść przez proces restrukturyzacji, który może ją uchronić przed bankructwem, ale wcale nie musi. Zagraniczne media podejrzewają nawet, że Trussardi może zostać niedługo sprzedane. Będziemy dalej śledzić ten temat, w razie pojawienia się nowych wieści od razu zaktualizujemy ten artykuł.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama