Stop plastikowi w Pepco!

Możliwość zmniejszenia ilości wykorzystywanych opakowań plastikowych jest inicjatywą, którą wspiera Pepco. Teraz marka dołączyła do Polskiego Paktu Plastikowego, międzysektorowej platformy współpracy, której celem jest wdrożenie gospodarki obiegu zamkniętego dla opakowań z tworzyw sztucznych.

Pepco zadba o zmniejszenie plastikowych opakowań
Pepco podjęło zobowiązanie do zmniejszenie ilości opakowań z tworzyw sztucznych. Źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Opakowania z tworzyw sztucznych w obiegu zamkniętym

Zgodnie z założeniami partnerstwa z Polskim Paktem Plastikowym, Pepco podjęło zobowiązanie do kontynuowania działań mających na celu zmniejszanie ilości opakowań z tworzyw sztucznych wprowadzanych na rynek, eliminacji opakowań tzw. nadmiernych i problematycznych, efektywnego wsparcia systemu zbiórki i recyklingu opakowań, a także do podniesienia jakości i efektywności edukacji prowadzonej wśród konsumentów.

Pakt Plastikowy na świecie

Polski Pakt Plastikowy jest częścią globalnej sieci tzw. paktów plastikowych, która jest koordynowana przez Fundację Ellen MacArthur i jest pierwszą inicjatywą tego rodzaju w Europie Środkowo-Wschodniej.

Obecnie wraz z nim sieć tę tworzą pakty krajowe: w Chile, Francji, Holandii, Kenii, Portugalii, RPA, Wielkiej Brytanii, USA oraz Kanadzie, a także dwa pakty regionalne: Europejski Pakt Plastikowy i Pakt regionu Australia, Nowa Zelandia i Oceania. Wszystkie te inicjatywy łączy wspólna wizja nowej gospodarki, w której tworzywa sztuczne cały czas pozostają w obiegu zamkniętym.

Misja Paktu Plastikowego

Najważniejszą misją Paktu Plastikowego jest wielosektorowa zmiana obecnego modelu wykorzystywania tworzyw sztucznych w opakowaniach w Polsce oraz dokonania zmian w gospodarowaniu opakowaniami z plastiku. 

Jak podał dyskonter, dołączenie do Polskiego Paktu Plastikowego jest kolejnym ważnym krokiem marki na drodze do realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. Jest też naturalnym następstwem podejmowanych dotąd przez firmę kroków. Przykładowo w latach 2021 i 2022 Pepco wyeliminowało ponad 200 ton tworzyw sztucznych przez zmianę haczyków do skarpet, wieszaków do klapek i opakowań akcesoriów na takie, które są wykonane z kartonu. 

Kolejna inicjatywa Pepco wspierająca zrównoważony rozwój  

Warto dodać, że Polski Pakt Plastikowy jest kolejną inicjatywą, do której dołączył dyskonter. Wcześniej marka podjęła współpracę z Better Cotton (BC), jedną z największych organizacji pozarządowych wpierających przyjazne środowiskowo i odpowiedzialne społecznie uprawy bawełny.

W 2022 r. sieć sklepów Pepco podpisała międzynarodową umowę licencyjną z Forest Stewardship Council. W asortymencie sklepów marki pojawia się coraz więcej produktów i opakowań wytwarzanych w sposób zrównoważony, co gwarantują międzynarodowe certyfikaty, takie jak Organic Content Standard, Global Recycled Standard czy Recycled Claim Standard, a także GOTS i OEKO-TEX.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder