Spróbuj zwycięskiego piwa New Zealand Session IPA! Znajdziesz go w Lidlu!

Nowość w Lidl Polska - New Zealand Session IPA, inspirowane mistrzowską recepturą Piotra Świetlika! Nie przegap okazji, by spróbować piwa, które zwyciężyło w prestiżowym konkursie piwowarskim. Odkryj bogactwo smaków, od cytrusów po białe owoce, w piwie, które już od 6 maja jest dostępne w Twoim lokalnym Lidlu.

Reklama

Niedawno ogłoszono wyniki czwartej odsłony konkursu dla domowych piwowarów „Niech Świat Pozna Twoje Piwo”. Jest to konkurs organizowany przez Lidl Polska oraz Browar PINTA. 6 maja do sklepów trafił pierwszy trunek z grona zwycięzców. Jest nim New Zealand Session IPA, inspirowane recepturą Piotra Świetlika! 

Piwny konkurs Lidla i Browaru PINTA

„Niech Świat Pozna Twoje Piwo” to jedno z największych wydarzeń w świecie piwowarstwa domowego w Europie. Wspólna inicjatywa Browaru PINTA i Lidl Polska rozpoczęła się w 2021 roku. Inicjatywa co roku przyciąga setki entuzjastów piwowarstwa. Koncept jest prosty. Doświadczone jury, złożone z cenionych ekspertów piwnych, wybiera zwycięskie krafty w czterech kategoriach. Następnie Browar PINTA czerpiąc inspirację z tych receptur, warzy je, by ostatecznie trafiły na półki sklepów Lidla.

Poznaj zwycięzce! 

W tej edycji, spośród niemal 200 różnych piw, jury w każdej z kategorii wybrało tylko jedno. I własnie tak powstało New Zealand Session IPA. Inspiracją była receptura Piotra Świetlika, wybitnego piwowara domowego. Jego piwo zdobyło serca jury, wybijając się w kategorii New Zealand Session IPA 10,5-12,0°Blg. Ta intensywnie chmielona kompozycja, z wykorzystaniem nowozelandzkich odmian Nelson Sauvin oraz Motueka, pokonała konkurencję w tej kategorii.

piwo Lidl
Zwycięzkie New Zeland Session IPA w Lidlu

Już od poniedziałku, 6 maja, możesz spróbować pierwszego laureata konkursu w Lidlu. New Zealand Session IPA to harmonijne połączenie intensywnej chmielowości z wyraźną pijalnością. Odzwierciedla ona styl IPA w wersji nowozelandzkiej, oferując delikatniejszą wersję, bogatą w aromaty cytrusów, białych owoców i liczi. Piwo charakteryzuje się jasną barwą z obfitą, trwałą pianą. W smaku dominują nuty chmielowe, uzupełnione lekkim posmakiem słodu, a wszystko to wsparte wytrawnym i rześkim odczuciem w ustach. Goryczka jest krótka, ale wyraźnie zaznaczona, dodając charakteru temu wyjątkowemu trunkowi.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama