• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Śledź to jedna z ukochanych ryb Polaków. Na to wskazują wyniki obecnych badań.

Dlaczego tak często jemy śledzie?

Polska kultura bardzo silnie związana jest ze śledziem. Jak się okazuje, nie kupujemy go tylko od święta. Według badań agencji GlobeScan śledź to ulubiona ryba co dziesiątego Polaka.

Popularna ryba

Popularne są m.in. śledzie po kaszubsku, śledzie w oleju, śmietanie, czy śledzie w occie. Śledzie Idealnie nadają się do namiotu oraz na uroczystą kolację rodzinną. Tę rybę oraz produkty śledziowe kupuje aż 72% polskich konsumentów. Ryba ta najchętniej spożywana jest na Boże Narodzenie, karnawał Ostatki i podczas Wielkiego Postu. Ale czy tylko?

Jak często jemy śledzie?

W ciągu ostatniego roku śledzie jedzone są w Polsce w ogromnych ilościach, to aż 2,63 kg na osobę. To ponad 100 tys. ton surowca rocznie. Szacowany udział produktów MSC w ogólnej liczbie produktów śledziowych dostępnych na polskim rynku wzrósł z 1,5% w 2014 r. do 8–9% w 2019 r. Mogłoby się wydawać, że tak nie będzie. Do roku 2013 popularność śledzia malała. Wynik wynosił wtedy 1,94 kg na osobę. Jednak sytuacja się zmieniła, a ryba ta kupowana jest coraz częściej w większych ilościach.

Śledzie kupisz w Kaufland:

Ryba a zdrowie

Ryby są źródłem witamin i białka. Nie od dziś wiadomo, że warto je spożywać. Dlaczego warto wybrać śledzie? Ryba ta wspomaga układ krążenia, posiada witaminy B6, A, D i E. Ich jedzenie to zdrowie samo w sobie. Warto wiedzieć, że ,są w najmniejszym stopniu zagrożone zanieczyszczeniem metalami ciężkimi. Idealnie nadają się na dietę bo przyspieszają spalanie tłuszczu i wspomagają układ nerwowy. 

Sprawdź też w Intermarche:

Jeśli kiedykolwiek będziesz się zastanawiał czy warto zdecydować się na śledzie, powienieś wiedzieć, że warto! Nie dość, że śledzie są bardzo zdrowe to wykorzytsać je można na wiele sposóbów. Nic dziwnego, że są tak popularna wśród Polaków!

ding

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Intermarche
  • Ryby
  • Śledz
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od poniedziałku w LidluLidl
13 - 15 lipca 2020
Gazetka Lidl
Lato niskich cen w Tesco!Tesco Centra Handlowe
9 - 15 lipca 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Najlepsza oferta dla domu w Leroy Merlin!Leroy Merlin
25 czerwca - 15 lipca 2020
Gazetka Leroy Merlin
Kaufland - oferta handlowaKaufland
9 - 15 lipca 2020
Gazetka Kaufland
Od środy do wtorku w PolomarkeciePOLOmarket
8 - 14 lipca 2020
Gazetka POLOmarket
Alkoholowa oferta Carrefour!Carrefour
7 - 25 lipca 2020
Gazetka Carrefour
Rossmann przyjazny naturzeRossmann
1 - 15 lip 2020
Gazetka Rossmann
Najlepsza oferta dla domu w Leroy Merlin!Leroy Merlin
25 cze - 15 lip 2020
Gazetka Leroy Merlin
Stylowe lato Black Red WhiteBlack Red White
2 lip - 4 sie 2020
Gazetka Black Red White
Lidl - katalogLidl
6 - 31 lip 2020
Gazetka Lidl
Kaufland - oferta handlowaKaufland
9 - 15 lip 2020
Gazetka Kaufland
Kupuj online w Castorama!Castorama
24 cze - 26 lip 2020
Gazetka Castorama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge