SeniorApp. Platforma pomocy dla seniorów
Wzrasta zainteresowanie usługami dla seniorów. Istotna jest nie tylko pomoc w codziennych zakupach, ale także innych aspektach życia, jak sprzątanie mieszkań, usługi pielęgnacyjne, pomoc medyczna, zapewnienie kontaktu z bliskimi itd. Do sprostania tym wyzwaniom mogą być wykorzystane zaawansowane rozwiązania techniczne. O jednym z nich piszemy w artykule!
Czasu nie zatrzymamy, ale ...
Wyniki badań demograficznych nie pozostawiają złudzeń - jesteśmy coraz szybciej starzejącym się społeczeństwem. Według GUS, obecnie już co czwarty mieszkaniec Polski jest seniorem – ponad 9,8 mln (25,6 proc.), a 14,4 mln należy do grupy wiekowej 50+ (37,6 proc.).
Prognozy wskazują, że do 2050 r. liczba Polaków powyżej 60 roku życia wyniesie 13,7 mln a seniorzy będą stanowili ok. 40 proc. społeczeństwa. Oznacza to gwałtowny wzrost zapotrzebowania na usługi wspierające seniorów. Jednym z rozwiązań problemu może być SeniorApp - platforma oferująca wsparcie dla osób starszych i potrzebujących pomocy.
Najważniejsze zadania SeniorApp
SeniorApp jest pierwszą w Polsce platformą usługową, która została zaprojektowana wspólnie z grupą seniorów i innych osób potrzebujących pomocy w życiu codziennym oraz tych osób, które takiej pomocy chcą udzielać. Aplikacja łączy obie grupy – potrzebujący wsparcia w bezpieczny sposób zmawiają usługi oferowane przez innych zweryfikowanych użytkowników tzw. opiekunów.
Zakres 26 świadczeń obejmuje niemal każdy aspekt życia mogący sprawić problem – od robienia zakupów, przez sprzątanie mieszkań, czy opiekę nad grobami bliskich – po usługi pielęgnacyjne oraz pomoc medyczną. Dzięki współpracy z partnerami SeniorApp zapewnia płatny dostęp do prywatnej opieki medycznej dla osób, które ukończyły 65. roku życia.
Do dyspozycji jest też pomoc lekarska w formie telekonsultacji pediatry lub lekarza rodzinnego w systemie 24/7. Użytkownikom udostępniono także usługi telemedycyny oraz bezpłatne konsultacje z agentem, który pomoże znaleźć najlepsze i najtańsze ubezpieczenie dopasowane do potrzeb użytkownika SeniorApp.
– SeniorApp doskonale adresuje potrzeby zmieniającego się rynku pracy, ponieważ coraz więcej osób chce pracować elastycznie - w takim wymiarze, jaki im odpowiada. SeniorApp to umożliwia, bo to opiekunowie decydują ile godzin dziennie i w jakie dni oferują swoje usługi. Patrząc na globalne trendy w modelu pracy, 'gig-work' będzie się umacniał również w Polsce – mówi Paweł Leks, Partner Zarządzający funduszu Pracuj Ventures i dodaje też - Do zainwestowania w Spółkę skłonił nas duży i stale rosnący potencjał grupy docelowej. Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem i wyspecjalizowane rozwiązania nastawione na realizację potrzeb osób starszych będą miały coraz większe znaczenie.
Jak się rozwija usługa SeniorApp?
O trafności pomysłu i zapotrzebowaniu na oferowane usługi najlepiej świadczą liczby. W 2022 r., w porównaniu z poprzednim rokiem, platforma odnotowała znaczące wzrosty wyników. W minionym roku ich liczba wzrosła o 284 proc. (z 14 120 na 40 085). Największą popularnością wśród 26 różnych świadczeń w minionym roku cieszyły się m.in.
- sprzątanie mieszkania,
- mycie okien,
- prace porządkowe na cmentarzu,
- pogotowie komputerowe i Smartfon Edukacja (konsultacje z obsługi smartfonów oraz bezpieczeństwa w sieci).
Dużo chętnych do świadczenia pomocy seniorom
Rosnący popyt na usługi oferowane przez SeniorApp przyciąga na platformę również coraz więcej osób i firm, które chcą je świadczyć. W 2022 r. grupa zweryfikowanych użytkowników publikujących na SeniorApp swoje oferty powiększyła się o 223 proc.
– Za nami bardzo dobry rok. W ciągu 3 lat planujemy stać się w Polsce platformą pierwszego wyboru dla osób szukających wsparcia i pomocy m.in. dla seniorów. (..) Planujemy również wiele działań budujących świadomość o naszym rozwiązaniu oraz potrzebach osób starszych. Do realizacji naszych zamierzeń niezbędny będzie kapitał, dlatego szykujemy się do nowej rundy inwestycyjnej – mówi Przemysław Mroczek, współtwórca SeniorApp.
Plany na przyszłość
Projekt aplikacji SeniorApp narodził się w Łodzi i początkowo był dostępny jedynie w 3 największych miastach. Jak podaje Spółka ich liczba w 2022 r. w czasie krajowej ekspansji SeniorApp zwiększyła się o 22 nowe aglomeracje. Obecnie jest to 25 największych miast Polski i wiele mniejszych miejscowości.
Spółka planuje również współpracę z rodzinami seniorów. Jej efektem będzie opracowanie pakietów opieki długookresowej. Możliwość zamawiania usług cyklicznych to jedno z udogodnień, o które pyta wielu korzystających na co dzień z platformy.
W harmonogramie działań na najbliższe miesiące znajdują się też badania i rozwój funkcjonalności pozwalających na korzystanie z SeniorApp osobom z problemami wzrokowymi i manualnymi.
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!
Kliknij i obserwuj Ding.pl na
Włącz powiadomienia o ulubionych produktach: