• Logo
  • Krakówul. Bolesława Czuchajowskiego

Rossmann wprowadza innowacyjne rozwiązanie

Wielu z nas zauważyć może, że z roku na rok w opinii publicznej coraz  głośniej mówi się o ekologicznym podejściu do życia.

Każdego dnia niezliczone ilości plastikowych toreb, butelek i opakować ląduje w koszach kiedy bezmyślnie konsumujemy produkty. Na szczęście coraz częściej się to zmienia. Świadomość populacji na temat ograniczenia zużycia plastiku rośnie, co daje dużą nadzieję na uratowanie środowiska. Mimo, że Polsce w tej kwestii do ideału wciąż dużo brakuje, to są państwa z których możemy i powinniśmy czerpać przykład. Całkiem niedawno w  drogeriach Rossmann w Czechach wprowadzono nietypowy projekt. W sklepach umieszczono specjalne automaty do sprzedaży środków czystości, dzięki którym samodzielnie uzupełnia się płynami własne opakowania wielokrotnego użytku.

kosmetyki


W automacie możemy otrzymać m.in. płyny do płukania tkanin, do mycia naczyń, szampony czy też żele pod prysznic.  Pomysłodawcą całego projektu jest niemiecka firma Henkel. Nie należy zapominać, że o podobnym projekcie mieliśmy okazję usłyszeć już rok temu w Polsce. Jedna z poznańskich firm utworzyła Cosmetomat, czyli również specjalny automat do sprzedaży środków czystości, którymi napełnia się własne pojemniki. Cosmetomat pojawił się m.in. w jednej z restauracji w Łodzi. Czy wspomniane pojedyncze akcję są w stanie wpłynąć na losy środowiska naturalnego ? W wielu państwach z pewnością wydaje się to być kroplą w morzu plastikowych „bomb”, jednak nie należy zapominać, że każdy ruch, projekt, czy akcja bez wątpienia wpływa na popularyzowanie bycia „eko”. Projekt firmy Henkel przechodzi aktualnie fazy testowe i nie wiadomo jeszcze czy podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone w innych sklepach, można mieć jednak nadzieję, że akcja ta będzie motywacją dla innych przedsiębiorstw.

  • Aktualnie firma Carrefour wprowadza dla swoich klientów możliwość zakupów produktów na wagę do ich własnych wielorazowych opakowań we wszystkich swoich sklepach w Polsce.
  •  Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów.

Karolina Prominska

Miłośniczka pięknych miejsc i rzeczy. Od zawsze szuka najlepszych promocji. Pasjonatka zakupów i kosmetyków. Po godzinach uwielbia podróżować.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Środowisko
  • Sklepy
  • Recykling
  • Ekologia
  • Rossmann
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Stylowe wnętrza w Leroy MerlinLeroy Merlin
12 lut - 2 mar 2020
Gazetka Leroy Merlin
Zimowe inspiracje w Black Red WhiteBlack Red White
4 lut - 3 mar 2020
Gazetka Black Red White
hit
Akcja podłogi i drzwi w sklepach Castorama!Castorama
19 lut - 17 mar 2020
Gazetka Castorama
hit
Najnowsze promocje w Carrefour!Carrefour
18 - 29 lut 2020
Gazetka Carrefour
hit
Wszystkie meble do 40% taniej - BRWBlack Red White
20 lut - 3 mar 2020
Gazetka Black Red White
Katalog LidlLidl
24 - 29 lut 2020
Gazetka Lidl
hit

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge