• Logo
  • Gazetki
  • Produkty
  • Sklepy
  • Blog
  • Dni handlu
Reklama

Ręczne czy elektryczne młynki do kawy - jakie wybrać?

Kawa to napój, który uwielbia ogromna liczba osób. Wiele z nich wręcz nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia dobrej kawy. Jednak, aby dobrą kawę przyrządzić potrzebne są odpowiednie akcesoria. Jednym z nich jest młynek do kawy. Tu jednak pojawia się pewien dylemat. Jaki młynek do kawy wybrać? Myłek ręczny czy młynek elektryczny? Jakie rozwiązanie będzie zatem lepsze?

Młynek ręczny a elektryczny

Młynek ręczny i młynek elektryczny to młynki do kawy, które tak naprawę trudno jest porównać. Oba pełnią tę samą funkcję, czyli służą do mielenia kawy, jednak każdy z tych młynków lepiej sprawdzi się w innej sytuacji. Dlatego wybierając młynek do kawy pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim własne potrzeby.

Żarna w młynkach do kawy

Każdy dobry młynek do kawy musi posiadać żarna. Wyróżnić można dwa ich rodzaje. Są to żarna płaskie oraz żarna stożkowe. Żarna znajdują się zarówno w młynkach ręcznych, jak i elektrycznych. Oba rodzaje młynków to zatem młynki żarnowe do kawy. Który rodzaj żarna jest lepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy z nich ma swoje zalety i wady. Można zatem powiedzieć, że od samego rodzaju żarna dużo ważniejsza jest jego stabilizacja w młynku do kawy. Chodzi o to, aby żarna nie przesuwały się i nie miały luzów podczas mielenia kawy. Ma to bowiem wpływ na równe mielenie kawy. Drugą istotną kwestią dotyczącą żaren jest materiał, z którego są wykonane. Najczęściej spotkać można się z żarnami stalowymi lub ceramicznymi. Żarna stalowe zwykle montowane są w młynkach elektrycznych, natomiast żarna ceramiczne w młynkach ręcznych. Żarna stalowe cechuje dużo lepsze naostrzenie w porównaniu z żarnami ceramicznymi.

Dla kogo ręczny młynek do kawy?

Ręczne młynki do kawy zwykle mają niewielki rozmiar, dlatego taki młynek można polecić osobie, które nie ma w kuchni zbyt dużo miejsca. Spokojnie można go przechowywać w nawet bardzo małej szafce. Ze względu na małe gabaryty młynek ręczny można polecić także osobom, które dużo podróżują, zmieści się bowiem w torbie czy plecaku. W przeciwieństwie do młynków elektrycznych, młynek ręczny nie potrzebuje oczywiście do swojego działania energii elektrycznej, co sprawia, że jest wygodny w użyciu. Sprawdza się w przypadku metody przelewowej, jak i do kawiarek. Nie poleca się jednak młynka ręcznego do przygotowywania espresso. Wynika to z faktu, iż większość młynków ręcznych nie jest w stanie zmielić kawy tak równo i drobno jak jest to potrzebne do przygotowania dobrego espresso. Jeśli jednak kawa ma być zmielona grubiej to młynek ręczny sprawdzi się bardzo dobrze. W związku z tym, że do zmielenia kawy w młynku ręcznym użyć trzeba siły własnych mięśni to jest to urządzenie, po które warto sięgnąć jeśli nie pija się zbyt dużo kawy dziennie.

Dla kogo elektryczny młynek do kawy?

Młynki do kawy elektryczne do swojego działania potrzebują podłączenia do prądu. Oznacza to, że możliwości jego użycia są nieco ograniczone. Dlatego z młynków elektrycznych korzysta się głównie w kuchni, w której podłączone są do gniazdka elektrycznego. Dodatkowo jest to urządzenie większe w porównaniu z młynkiem ręcznym. W związku z tym w kuchni zajmuje nieco więcej miejsca, ale jego największą zaletą jest wygoda i komfort użytkowania. Wsypaną kawę mieli silnik młynka, który robi to jeszcze w bardzo krótkim czasie. Zmielenie kawy do espresso zajmuje zaledwie ok. minuty. Jest to zatem bardzo dobre rozwiązanie jeśli kawy pija się dużo albo przygotowuje się ją dla sporej liczby osób. Poza tym elektryczne młynki do kawy cechuje duża wytrzymałość. Bez problemu działać mogą nawet przez kilka dobrych lat.

Młynki do kawy – opinie w internecie

Jak widać, wybór młynka do kawy nie jest taki prosty jak mogłoby się to wydawać. Przy zakupie warto jest zatem zapoznać się z opiniami innym konsumentów. Takie opinie znaleźć można choćby w serwisie BurnPC.pl, na którym zrecenzowane są konkretne modele młynków do kawy (np. młynek Nivona CafeGrano 130). Takie opinie z pewnością mogą pomóc przy ostatecznym wyborze. 

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Młynek do kawy
  • Kawa
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Dzień dziecka w LidluLidl
17 - 22 maja 2021
Gazetka Lidl
Hity tygodnia w Polomarket!   POLOmarket
12 - 18 maja 2021
Gazetka POLOmarket
Ogród idealny dla Ciebie z Castoramą!Castorama
4 - 30 maja 2021
Gazetka Castorama
Ogród na balkonie z Leroy Merlin Leroy Merlin
7 - 27 maja 2021
Gazetka Leroy Merlin
Chwytaj okazje z Intermarche Intermarche Super
11 - 17 maja 2021
Gazetka Intermarche Super
Kolekcja Wiosna-Lato w DekoriaDekoria
12 lutego - 31 sierpnia 2021
Gazetka Dekoria
Rossmann - promocje na majRossmann
5 - 15 maj 2021
Gazetka Rossmann
Oferta tygodnia w BiedronceBiedronka
26 kwi - 12 maj 2021
Gazetka Biedronka
Len, to co najlepsze z natury - LidlLidl
10 - 15 maj 2021
Gazetka Lidl
Lidl - katalog lenLidl
28 kwi - 12 maj 2021
Gazetka Lidl
Katalog 2021 IKEAIKEA
1 sty - 31 gru 2021
Gazetka IKEA
Od czwartku w BiedronceBiedronka
6 - 12 maj 2021
Gazetka Biedronka
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.