• Logo
  • Krakówul. Bolesława Czuchajowskiego

Poznaj najbardziej toksyczne owoce i warzywa

Plony, na jakie możemy liczyć współcześnie, nie byłyby możliwe do osiągnięcia, gdyby nie nawozy. Dotyczy to przy tym nie tylko owoców, ale również warzyw. Nawozy to gwarancja większego, a jednocześnie bardziej dorodnego plonu. Z kolei opryski, a więc środki ochrony roślin, dają nam pewność, że plonom nie zagrożą szkodniki takie, jak choćby mszyce, ślimaki oraz stonka.

Plony, na jakie możemy liczyć współcześnie, nie byłyby możliwe do osiągnięcia, gdyby nie nawozy. Dotyczy to przy tym nie tylko owoców, ale również warzyw. Nawozy to gwarancja większego, a jednocześnie bardziej dorodnego plonu. Z kolei opryski, a więc środki ochrony roślin, dają nam pewność, że plonom nie zagrożą szkodniki takie, jak choćby mszyce, ślimaki oraz stonka. Ostatnie lata są jednak okresem, w którym zwraca się uwagę nie tylko na korzyści z tego płynące, ale i na to, co rozczarowuje. Nie można przecież ignorować tego, że rośliny są spryskiwane coraz większymi ilościami chemikaliów. Jako konsumenci mamy świadomość tego, że nie musi być to wcale korzystne dla naszego zdrowia. Coraz częściej zastanawiamy się więc nad tym, po jakie produkty powinniśmy sięgać.

Gazetka Netto

Które warzywa i owoce są najbardziej toksyczne?

Obecnie jesteśmy w stanie sporządzać wiarygodne listy tych owoców i warzyw, które charakteryzują się największym stężeniem pestycydów. Nadal należy je spożywać, jeśli jednak jest taka możliwość, dobrze szukać ich przede wszystkim w sklepach z żywnością ekologiczną. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrezygnować z ich tańszych odpowiedników produkowanych masowo, pamiętajmy przynajmniej o tym, aby je jak najstaranniej myć.

Na liście najbardziej toksycznych owoców prym wiodą jabłka, niewiele ustępują im jednak brzoskwinie oraz mandarynki, truskawki, winogrona oraz borówki amerykańskie. Najbardziej skażonym warzywem okazuje się seler naciowy, z dużą ostrożnością należy jednak podchodzić także do papryki, ogórków, sałaty, szpinaku, ziemniaków oraz zielonej fasoli.

Na szczęście, nie wszystkie warzywa i owoce cechuje jednakowo wysoki poziom toksyn. Jeśli więc nie możemy korzystać z oferty sklepów z żywnością ekologiczną, sięgajmy przede wszystkim po te, w których stężenie pestycydów jest najmniejsze. Wśród owoców z sytuacją taka mamy do czynienia choćby w przypadku ananasa, mango, kiwi, melonów i arbuzów. Zdrowe warzywa to z kolei cebula, kukurydza, zielony groszek, szparagi, różnego rodzaju kapusty, bataty, bakłażan oraz grzyby. 

Gazetka Netto

 

Mateusz Sachniewicz

Ur. 1988 roku. Absolwent Istytutu Kultury Polskiej UW. Pasjonat branży retail. Pisuje dla Ding.pl, Okazjum.pl, Promocyjni.pl oraz Promoceny.pl

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Netto
  • Owoce
  • Warzywa
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kompania Piwowarska w Carrefour! Carrefour
26 maja - 8 czerwca 2020
Gazetka Carrefour
Od czwartku z Lidlem!Lidl
28 - 30 maja 2020
Gazetka Lidl
Super kupony w Everydayme!Everydayme
11 - 31 maja 2020
Gazetka Everydayme
Moda na lato w Lidl! Lidl
1 - 6 czerwca 2020
Gazetka Lidl
Bajeczny Dzień Dziecka w Aldi Aldi
25 - 30 maja 2020
Gazetka Aldi
Polomarket - oferta od środy do wtorkuPOLOmarket
27 maja - 2 czerwca 2020
Gazetka POLOmarket
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Naturalnie piękna - Skarb RossmannaRossmann
18 maj - 30 cze 2020
Gazetka Rossmann
Strefa promocji w RosmanieRossmann
15 - 29 maj 2020
Gazetka Rossmann
Kumulacja promocji w RossmannieRossmann
16 - 31 maj 2020
Gazetka Rossmann
Bajeczny Dzień Dziecka w Aldi Aldi
25 - 30 maj 2020
Gazetka Aldi
Majowe projekty z Leroy MerlinLeroy Merlin
8 maj - 1 cze 2020
Gazetka Leroy Merlin
Kupuj online w CastoramieCastorama
4 - 31 maj 2020
Gazetka Castorama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge