Popularne produkty spożywcze wycofane ze sprzedaży!

Główny Inspektor Sanitarny (GIS) przeprowadził badania produktów w popularnych sklepach i okazało się, że niektóre z nich nie nadają się do spożycia. Sprawdź, czego powinieneś unikać!

Koszyk z zakupami w sklepie.
Reklama

Groźne produkty z sieciówek

GIS bardzo często bada produkty różnych marek, pod uwagę nie tylko brany jest asortyment spożywczy, ale i przemysłowy. Zdarza się, że wybrany towar trzeba wycofać z obrotu i zawiesić jego produkcję. Tym razem taka sytuacja dotyczy artykułów, które prawdopodobnie wielu z nas dobrze zna. Groźne dla zdrowia okazały się w ostatnim czasie Gin Seagram’s 0,7, mięso sznycel z piersi kurczaka i mięso mielone z kurczaka firmy Animex z Kutna. Oto szczegóły dotyczące tej żywności:

  • Gin Seagram’s 0,7 z numerem 21011371. Jeden z klientów wykrył w środki odłamki szkła.
  • Mięso mielonego z fileta kurczaka 400 g o numerze partii 2261003858, okazało się skażone salmonellą.
  • Sznycel z fileta z piersi kurczaka 300 g o numerze partii 2272003053, spożycie go naraża na zatrucie pokarmowe.

GIS kontroluje wycofywanie ich z obrotu

W sytuacji, gdy jedzenie dostępne w obrocie zagraża zdrowiu i życiu, GIS natychmiast podejmuje odpowiednie kroki i nadzoruje proces wycofywania go. W mediach udostępniane są też apele, aby nie spożywać wspomnianej żywności i oddać ją z powrotem do sklepu.
Wadliwe towary można było kupić w znanych sieciach jak Lidl, Biedronka i Lewiatan. W miarę możliwości warto sprawdzić, czy właśnie ich tam nie nabyliśmy.

Tesco:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama