• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Podatek cukrowy. Co oznacza dla branży spożywczej?

Coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu podatku cukrowego. Co to dla nas oznacza?

Podatek cukrowy w 2022?

Władza w Polsce wpadła na pomysł wprowadzenia podatku cukrowego. Miał zostać wprowadzony już 1 lipca. Nastąpiły jednak zmiany. Branża handlowa chce przesunąć wprowadzenie nowej ustawy w czasie. Czy to będzie możliwe?

Podatek cukrowy dotyczyć ma słodzonych napojów. Oznacza to, że drożej kupimy m.in. Coca – Colę, Pepsi czy piwa bezalkoholowe. Wysokość podatku będzie zależała od ilości cukru zawartej w produktach. W przypadku napojów z dodatkiem substancji słodzącej będzie to 50 gr.  Za składniki takie jak kofeina, tauryna lub guarana doliczone będzie dodatkowe 10 gr podatku.

Sprawdź promocje na napoje gazowane:

Producenci żywności oceniają, że podatek cukrowy spowoduje wzrost cen, a najbardziej ucierpią osoby najmniej zamożne. Zmiany dotyczyły będą konsumentów, producentów i rolników. Handel liczy na to, z konieczność płacenia podatku przeniesiona zostanie najwcześniej na początek roku 2022.

A co z niedzielami handlowymi?

Branża handlowa apeluje również o zniesienie handlu w niedziele. Na ten moment sklepy w niedziele są zamknięte. Wyjątek stanowią małe sklepy lokalne, w których sprzedawać może właściciel. Osoby zajmujące się handlem twierdzą, że przywrócenie niedziel handlowych pozwoli poprawić sytuację materialną sklepów po sytuacji związanej z pandemią.

Sprawdź też promocję napojów w Intermarche!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Intermarche
  • Cukier
  • Polomarket
  • Coca - cola
  • Napój gazowany
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kaufland - od czwartku do środyKaufland
15 - 28 października 2020
Gazetka Kaufland
Stylowe wnętrza z Leroy MerlinLeroy Merlin
7 - 27 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Dobrych snów życzy IKEA GdańskIKEA
20 października - 3 listopada 2020
Gazetka IKEA
Najwspanialsze upominki w ActionAction
14 października - 10 listopada 2020
Gazetka Action
Dom gotowy na jesień z Agatą!Agata
19 - 31 października 2020
Gazetka Agata
Polomarket - hity tygodniaPOLOmarket
14 - 20 października 2020
Gazetka POLOmarket
Skarb RossmannRossmann
1 - 31 paź 2020
Gazetka Rossmann
Mega promki na makijaż w Rossmann!Rossmann
16 - 31 paź 2020
Gazetka Rossmann
Najnowsze promocje w PepcoPepco
8 - 21 paź 2020
Gazetka Pepco
Stylowe wnętrza z Leroy MerlinLeroy Merlin
7 - 27 paź 2020
Gazetka Leroy Merlin
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Katalog sklepu online LidlLidl
7 wrze - 30 lis 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge