Poczta Polska ostrzega przed oszustami! Na co trzeba uważać?

Mamy do przekazania bardzo ważne informacje. Poczta Polska ostrzega przed oszustami, którzy chcą wyłudzić dane i pieniądze klientów. Przestępny manipulują i nabierają nas na swoje podstępne rozwiązania. Dowiedz się, na co trzeba uważać i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Poczta Polska
Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Fot. Adobe Stock.
Reklama
ding ad-box placeholder

Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską

Poczta Polska ostrzega wszystkich klientów przed bardzo groźnymi atakami oszustów, którzy poprzez swoje zmanipulowane metody są coraz bardziej skuteczni w swoich działaniach mających na celu wyłudzenie danych osobowych i co najważniejsze, pieniędzy z kont bankowych. W dzisiejszych czasach przestępcy internetowi tylko czekają na zgubienie naszej czujności, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność.

Poczta Polska poinformowała, że oszuści stosują tzw. phishing, czyli nowoczesną metodę polegającą na podszywaniu się pod kogoś godnego zaufania, czyli np. Pocztę Polską w celu wyłudzenia danych do logowania, danych osobowych, jak również pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych. Niestety te działania są dość skuteczne, wystarczy nasz mały błąd, żeby narazić się na poważne konsekwencje.

Poczta Polska. Na jakie działania oszustów trzeba uważać?

Oszuści podszywając się pod Pocztę Polską wysyłają kody QR mające służyć do przeprowadzenia fałszywej transakcji. Po wejściu w kod QR wyświetli się strona, która nie wzbudza podejrzeń, mimo iż tak naprawdę tylko i wyłącznie udaje sklep internetowy Poczty Polskiej. Dostępne są na nim produkty niezbędne do wysłania listów lub paczek: kartony, koperty, folie i wypełniacze do wysyłek.

Gdy wybierzemy produkty w tym fałszywym e-sklepie, oszuści oczekują od nas podania swoich danych osobowych i danych karty płatniczej. Jeżeli to zrobimy, to nie otrzymamy żadnych z zamówionych kopert czy kartonów, natomiast przestępcy zyskają dostęp do naszych danych i pieniędzy zgromadzonych na koncie. Przestrzegamy przed takimi działaniami i apelujemy o zachowanie większej czujności w sieci.
 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.