Poczta Polska ostrzega przed oszustami! Na co trzeba uważać?

Mamy do przekazania bardzo ważne informacje. Poczta Polska ostrzega przed oszustami, którzy chcą wyłudzić dane i pieniądze klientów. Przestępny manipulują i nabierają nas na swoje podstępne rozwiązania. Dowiedz się, na co trzeba uważać i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Poczta Polska
Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Fot. Adobe Stock.
Reklama

Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską

Poczta Polska ostrzega wszystkich klientów przed bardzo groźnymi atakami oszustów, którzy poprzez swoje zmanipulowane metody są coraz bardziej skuteczni w swoich działaniach mających na celu wyłudzenie danych osobowych i co najważniejsze, pieniędzy z kont bankowych. W dzisiejszych czasach przestępcy internetowi tylko czekają na zgubienie naszej czujności, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność.

Poczta Polska poinformowała, że oszuści stosują tzw. phishing, czyli nowoczesną metodę polegającą na podszywaniu się pod kogoś godnego zaufania, czyli np. Pocztę Polską w celu wyłudzenia danych do logowania, danych osobowych, jak również pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych. Niestety te działania są dość skuteczne, wystarczy nasz mały błąd, żeby narazić się na poważne konsekwencje.

Poczta Polska. Na jakie działania oszustów trzeba uważać?

Oszuści podszywając się pod Pocztę Polską wysyłają kody QR mające służyć do przeprowadzenia fałszywej transakcji. Po wejściu w kod QR wyświetli się strona, która nie wzbudza podejrzeń, mimo iż tak naprawdę tylko i wyłącznie udaje sklep internetowy Poczty Polskiej. Dostępne są na nim produkty niezbędne do wysłania listów lub paczek: kartony, koperty, folie i wypełniacze do wysyłek.

Gdy wybierzemy produkty w tym fałszywym e-sklepie, oszuści oczekują od nas podania swoich danych osobowych i danych karty płatniczej. Jeżeli to zrobimy, to nie otrzymamy żadnych z zamówionych kopert czy kartonów, natomiast przestępcy zyskają dostęp do naszych danych i pieniędzy zgromadzonych na koncie. Przestrzegamy przed takimi działaniami i apelujemy o zachowanie większej czujności w sieci.
 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama