Piwo bezglutenowe. Na rynku poszerza się wybór o nowe Bezglutenowe Jasne Pełne!

Na rynku spożywczym znajdziemy nowe piwo bez glutenu!

Reklama

Jakie piwo bez glutenu?

Osoby z nadwrażliwością na gluten miały jeszcze do niedawna ograniczony dostęp do produktów przeznaczonych wyłącznie dla nich. Obecnie na półkach sklepowych żywność bez glutenu staje się coraz bardziej powszechna. Rzemieślniczy Browar Jana wprowadza na rynek specjalne piwo dla osób chorych na celiakię oraz nietolerancje glutenu. To bezglutenowe Jasne Pełne piwo będzie idealną ochłodą na letnie wieczory.

W naszym kraju nadwrażliwość na gluten towarzyszy 2,28 mln polakom, a chorych na celiakię mamy ok. 380 tys. Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na diecie Bezglutenowej te liczby mogą być niepokojące. Do najczęstszych objawów celiakii zalicza się: zahamowany wzrost, niezdiagnozowane bóle, częste biegunki, a nawet niedokrwistość, czyli anemia.

Z kolei objawy nadwrażliwości na gluten będą się objawiać: nudnościami, bólem kości, stawów, drętwieniem rąk, a nawet depresją. Objawów może być jeszcze więcej, jednak już te pokazują, że osoby cierpiący na te choroby nie mają lekko. Dodatkowo wiąże się to także często z wyeliminowaniem produktów pszenicznych ze swojej diety. Coraz więcej firm wychodzi jednak takim osobom naprzeciw.

Piwo bezglutenowe gdzie kupić?

Piwa bezglutenowe powinniśmy znaleźć w większośći dużych sklepów spożywczych. Dostępne są równieżw Żabce. Taki produkt jest specjalnie oznaczony. Na butelce widnieje naklejka z przekreślonym kłosem. To oznacza, że zawartość glutenu nie przekracza 20 ppm. Piwo Bezglutenowe Jasne Pełne jest wyjątkowe, ze względu na smak i proces tworzenia. Już w procesie fermentacji piwo poddane jest specjalnemu procesowi obróbki. Polega to na tym, że dodaje się enzymy hydrolizujące, które mają głównie za zadanie rozbić łańcuchy białkowe w piwie. Właśnie za sprawą tego mechanizmu oraz wydłużeniu naturalnego procesu sedymentacji można zredukować zawartość glutenu w piwie.

W Browarze Jana ważne jest, aby zadbać o każdy etap produkcji tego piwa. W związku z tym produkcja odbywa się we współpracy ze specjalnym laboratorium, które dokonuje pomiarów i bada zawartość glutenu w produktach. Jest to specjalna metoda „ELISA Mendez R5”.

. Na całe szczęście wybór w sklepach jest dla osób chorych na celakię jest coraz większy. Piwo Bezglutenowe Jasne Pełne na pewno zagości na niejednym stole podczas letniego wieczoru z przyjaciółmi. Jest pyszne i przede wszystkim co najważniejsze w tym wypadku: bezpieczne.

ding

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama