Ostrzeżenie GIS: Nie jedz tych ciastek! Mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu!

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów przed znanymi ciastkami, które jeszcze niedawno były dostępne w sprzedaży w sklepach sieci TEDi. Na jakie konkretnie produkty trzeba uważać? Jakie niebezpieczne substancje zostały w nich wykryte? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkich szczegółowych informacji w tej sprawie.

Komunikat GIS
GIS ostrzega przed ciastkami ze sklepów TEDi. Fot. Adobe Stock.
Reklama
ding ad-box placeholder

Komunikat GIS. Te ciastka ze sklepów TEDi są niebezpieczne dla zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował konsumentów, że w ciastkach Unicorn wheels od marki Aldiva zostały wykryte groźne dla zdrowia substancje i te produkty muszą, jak najszybciej zniknąć ze sprzedaży. Co ciekawe, sieć TEDi już wcześniej wycofywała te artykuły z tego samego powodu, niestety sytuacja się powtórzyła i przez to klienci znowu zostali narażeni na niebezpieczeństwo.

W nowym komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego znaleźliśmy informacje dotyczące tego, że w ciastach Unicorn wheels została wykryta wysoka zawartość estrów 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) oraz estrów glicydowych kwasów tłuszczowych. Wymienione substancje są toksyczne i rakotwórcze, dlatego pod żadnym względem nie należy ich spożywać.

Fot. GIS.

Ostrzeżenie GIS. Szczegółowe informacje o szkodliwych ciastkach

Na szczęście ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczy tylko i wyłącznie niektórych partii ciastek Unicorn wheels. Poniżej wskazaliśmy szczegółowe dane o produktach, które zawierają bardzo szkodliwe dla zdrowia substancje. Informacje pochodzą z komunikatu GIS. Jeżeli okaże się, że masz w domu trefne artykuły, to natychmiast je wyrzuć.

Nazwa produktu: Unicorn wheels, 220g, marka Aldiva.

Numery partii:

  • 10792002021000000255, Data minimalnej trwałości: 23.12.2023
  • 12252002021000000150, Data minimalnej trwałości: 04.09.2023

Producent: Modern Chocolate GmbH Robert-Bosch-Straße 32, 63303 Dreieich, Niemcy.

Dystrybutor w Polsce: TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. ul. 11 Listopada 11 40-387 Katowice.

Musisz wiedzieć, że trefne partie ciastek Unicorn wheels są już w trakcie wycofywania ze sklepów TEDi. Cały proces jest monitorowany przez Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder