Reklama

Nowy podatek oznacza droższe ceny produktów w plastiku

Powstaje nowy podatek odnoszący się do plastiku. Może on zmienić cenę wielu produktów!

Ten rok pod wieloma względami jest dla społeczeństwa trudny. Pandemia panująca  w kraju i na świecie, rosnące ceny owoców i warzyw to tylko nieliczne zmiany jakie zachodzą w polskiej gospodarce w ostatnim czasie. Tym razem wchodzi także nowy podatek, odnoszący się do wykorzystywania plastiku. Od stycznia 2020 roku państwa członkowskie UE zapłacą aż 80 centów za każdy kilogram plastiku. Mowa oczywiście o plastiku, który został zużyty do produkcji opakowań, a niepoddany niestety recyklingowi.

plastikowe butelki

Nie jest to dobra wiadomość dla konsumentów. Niektóre państwa UE zapłacą podatek z budżetu, ale znaczna cześć tych krajów może taki podatek narzucić na przykład producentom. To by oznaczało, że produkty, których plastik nie podlega recyklingowy będą musiały być sprzedawana po wyższej cenie niż ta pierwotna. Ceny naszych ulubionych produktów mogą więc z czasem ulec zmianie. 
To właśnie na ostatnim posiedzeniu Rady Europejskiej zapadła decyzja o wprowadzeniu nowego podatku. Ta zmiana z pewnością wpłynie na cenę produktów pakowanych w plastiku. W ten sposób jednak, być może niektóre kraje europejskie będą zmuszone wprowadzić nowe metody dla sprawniejszego segregowania odpadów, przez swoich obywateli. Wpłynie to być może także na globalną świadomość na temat ochrony naszego środowiska. 

Segregacja śmieci, czy też odpadów, jest wspólnym interesem całego społeczeństwa, gdyż jak widać wpływa już nie tylko na jakość środowiska w jakim żyjemy, ale także na finansowe koszty poniesione każdego dnia. Choć o recyklingu tworzyw sztucznych można uczyć się już od najmłodszych lat w szkole, jest to problem bardzo często bagatelizowany nadal przez wielu. 

Sprawdź oferty sieci, które ograniczają plastik! 

Monika Półtorak

Miłośniczka dobrych książek, kina i teatru. W wolnej chwili chętnie wskakuje na rower w poszukiwaniu nowych dla siebie dróg. Kocha lato, uwielbia kwiaty i stara się pamiętać o tym, że śmiech to samo zdrowie. Pasjonatka dobrej, najlepiej włoskiej kuchni.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Polomarket - wszystko co ulubione ne Święta! POLOmarket
8 - 14 grudnia 2021
Gazetka POLOmarket
Świąteczne miasteczko z Leroy MerlinLeroy Merlin
19 listopada - 24 grudnia 2021
Gazetka Leroy Merlin
Od czwartku w Lidlu!    Lidl
9 - 12 grudnia 2021
Gazetka Lidl
Od czwartku w KauflandzieKaufland
9 - 15 grudnia 2021
Gazetka Kaufland
Kraina PrezentówE.Leclerc
30 listopada - 12 grudnia 2021
Gazetka E.Leclerc
Zestawy na święta od T-Mobile! T-Mobile
8 listopada - 22 grudnia 2021
Gazetka T-Mobile
Katalog świąteczny Lidl - kosmetykiLidl
18 lis - 24 gru 2021
Gazetka Lidl
Katalog zabawki - LidlLidl
16 lis - 24 gru 2021
Gazetka Lidl
Biedronka - kraina zabawekBiedronka
8 lis - 24 gru 2021
Gazetka Biedronka
Od poniedziałku w BiedronceBiedronka
6 - 12 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
29 lis - 15 gru 2021
Gazetka Biedronka
Lidl - w oczekiwaniu na świętaLidl
4 lis - 24 gru 2021
Gazetka Lidl
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.