• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Nowy podatek oznacza droższe ceny produktów w plastiku

Powstaje nowy podatek odnoszący się do plastiku. Może on zmienić cenę wielu produktów!

Ten rok pod wieloma względami jest dla społeczeństwa trudny. Pandemia panująca  w kraju i na świecie, rosnące ceny owoców i warzyw to tylko nieliczne zmiany jakie zachodzą w polskiej gospodarce w ostatnim czasie. Tym razem wchodzi także nowy podatek, odnoszący się do wykorzystywania plastiku. Od stycznia 2020 roku państwa członkowskie UE zapłacą aż 80 centów za każdy kilogram plastiku. Mowa oczywiście o plastiku, który został zużyty do produkcji opakowań, a niepoddany niestety recyklingowi.

plastikowe butelki

Nie jest to dobra wiadomość dla konsumentów. Niektóre państwa UE zapłacą podatek z budżetu, ale znaczna cześć tych krajów może taki podatek narzucić na przykład producentom. To by oznaczało, że produkty, których plastik nie podlega recyklingowy będą musiały być sprzedawana po wyższej cenie niż ta pierwotna. Ceny naszych ulubionych produktów mogą więc z czasem ulec zmianie. 
To właśnie na ostatnim posiedzeniu Rady Europejskiej zapadła decyzja o wprowadzeniu nowego podatku. Ta zmiana z pewnością wpłynie na cenę produktów pakowanych w plastiku. W ten sposób jednak, być może niektóre kraje europejskie będą zmuszone wprowadzić nowe metody dla sprawniejszego segregowania odpadów, przez swoich obywateli. Wpłynie to być może także na globalną świadomość na temat ochrony naszego środowiska. 

Segregacja śmieci, czy też odpadów, jest wspólnym interesem całego społeczeństwa, gdyż jak widać wpływa już nie tylko na jakość środowiska w jakim żyjemy, ale także na finansowe koszty poniesione każdego dnia. Choć o recyklingu tworzyw sztucznych można uczyć się już od najmłodszych lat w szkole, jest to problem bardzo często bagatelizowany nadal przez wielu. 

Sprawdź oferty sieci, które ograniczają plastik! 

Monika Półtorak

Miłośniczka dobrych książek, kina i teatru. W wolnej chwili chętnie wskakuje na rower w poszukiwaniu nowych dla siebie dróg. Kocha lato, uwielbia kwiaty i stara się pamiętać o tym, że śmiech to samo zdrowie. Pasjonatka dobrej, najlepiej włoskiej kuchni.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Recykling
  • Środowisko
  • Podatki
  • Segregowanie odpadów
  • Plastik
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Leroy Merlin - najlepsza oferta na rynkuLeroy Merlin
6 - 26 sierpnia 2020
Gazetka Leroy Merlin
Od czwartku w Lidlu Lidl
13 - 14 sierpnia 2020
Gazetka Lidl
Black Red White  wita szkołe! Black Red White
6 sierpnia - 8 września 2020
Gazetka Black Red White
Drzwi i podłogi w CastoramieCastorama
29 lipca - 23 sierpnia 2020
Gazetka Castorama
Od środy w POLOmarkeciePOLOmarket
12 - 18 sierpnia 2020
Gazetka POLOmarket
Rabaty w Tesco! Tesco Centra Handlowe
13 - 19 sierpnia 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Odkryj więcej w sklepach Rossmann! Rossmann
1 - 15 sie 2020
Gazetka Rossmann
Skarb RossmannRossmann
20 lip - 31 sie 2020
Gazetka Rossmann
Lidl - katalogLidl
6 lip - 31 sie 2020
Gazetka Lidl
Leroy Merlin - najlepsza oferta na rynkuLeroy Merlin
6 - 26 sie 2020
Gazetka Leroy Merlin
Drzwi i podłogi w CastoramieCastorama
29 lip - 23 sie 2020
Gazetka Castorama
Szkoła w BiedronceBiedronka
3 - 22 sie 2020
Gazetka Biedronka

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge